Свято День Соборності України символізує єдність українських земель і щороку відзначається в одну й ту ж саму дату – 22 січня. Саме цього дня ми згадуємо дві рівнозначні за вагою події української історії: проголошення незалежності Української Народної Республіки й Акт Злуки українських земель. Адже 22 січня 1918 року вперше у XX столітті українська незалежність була проголошена IV Універсалом Української Центральної Ради, а вже за рік (22 січня 1919 року) на Софійському майдані в Києві відбулася не менш вагома подія – об’єднання УНР і ЗУНР в одну державу.
Учасниками заходу стали восьмикласники школи № 73 та кандидат історичних наук, старший науковий співробітник НАН України Дмитро Гордієнко.
Підлітки не тільки прослухали історію виникнення свята, а й ознайомились з історичними фактами про Україну, пригадали видатних українців, дізналися про всеукраїнську акцію «живий ланцюг» між Києвом, Львовом та Івано-Франківськом, яка відбулася 20 січня 1990 року, як символ духовної єдності людей східних і західних земель України. А відповіді на запитання вікторини підтвердили рівень сприйняття учнями цієї сторінки в історії нашої Батьківщини. Переможці ж отримали книги в подарунок.
Соборність України – це результат тривалої боротьби українського народу за свою свободу та незалежність. І подвиги героїв України ХХІ століття доводять, що за 100 років бажання українців жити в соборній незалежній Україні тільки укріпилося. Сьогодні Україна продовжує боротьбу за незалежність і соборність. Цілісна Україна – це повернення окупованих Криму і окремих районів Донеччини та Луганщини.
Запрошуємо всіх, кому не байдужа історія нашої Батьківщини, ознайомитися з книжковою виставкою
«Соборність держави – єднання народу», яка оформлена в бібліотеці.
Залиште відгук