День пам’яті жертв Голодоморів проводиться щорічно в четверту суботу листопада, що цього року припадає на 27 число. Вперше вшановувати пам’ять загиблих почали в 1998 році з указом Леоніда Кучми. Сучасну назву і дату дня визначив указ Віктора Ющенка в травні 2007 року.
На початку 20 століття Україна пережила три Голодомори: 1921-1923, 1932-1933 та 1946-1947 років. Найбільш трагічним з них виявився голод 32-33 років, що був організований радянською владою під час сталінських репресій. Керівництво Радянського Союзу довгий час приховувало факт смерті українців від штучного голоду. Лише після оголошення незалежності України почалося розслідування масштабів Голодомору. За різними оцінками, від 4,5 до 10 мільйонів українців померли під час жахливих подій 1932-1933 років.
Нашим спільним обов’язком є гідне вшанування вбитих голодом жертв комуністичного режиму, а також розповісти про причини, наслідки Голодомору та спротив злочинній політиці тоталітарного режиму.
Бібліотека №101 підготували добірку літератури з нашого книжкового фонду, що висвітлює жахливі події. Таким чином ми згадуємо, обговорюємо та вшановуємо всіх невинно загиблих людей. Ознайомитися з літературою можна в читальному залі нашої бібліотеки.
Традицію вшановувати жертв Голодомору засвіченою у вікні свічкою започаткував американський історик Джеймс Мейс, який у 1986‒1987 роках очолював Комісію Конгресу США зі збору свідчень очевидців голоду. Слова історика нині можна прочитати на стіні Зали пам’яті музею: «Україна належить до тих країн, які у своєму підтоталітарному минулому пережили одну з найбільших трагедій в історії цивілізації — геноцид».
27 листопада о 16:00 запали свічку пам’яті й у своєму вікні!
Ще більше літератури ви знайдете, скориставшись зведеним «Електронним каталогом ЦБС Шевченківського району м. Києва» або «Електронним каталогом Публічної бібліотеки ім. Лесі Українки»
Залиште відгук