Дівчата зрізають коси
І туго шнурують берці,
Їм щастя приснилось, здалося.
Кровить забинтоване серце.
Олена Задорожна
Прийнято вважати, що жінка створена, аби дарувати життя, а не відбирати його. Та російсько-українська війна змусила вдягти камуфляж та узятися за зброю сотні українок. Дівчата з різних куточків країни поїхали на Донбас, аби рятувати життя, як парамедики, забезпечувати армію найнеобхіднішим, волонтерячи, а чимало з них нарівні з чоловіками звільняли міста і села Донбасу, ставши розвідницями, артилерістками, снайперами, кулеметницями.
Роль української жінки у лавах Збройних сил України неможливо переоцінити, незважаючи на гендерну нерівність. Сьогодні у збройних лавах України служить понад 20 тисяч жінок-військовослужбовців.
Шановні друзі!
Центральна районна бібліотека імені Євгена Плужника до Дня захисників і захисниць України (саме так з серпня 2021 року звучить офіційна назва цього свята, яке відзначається в нашій державі 14 жовтня), та в рамках реалізації «Державної соціальної програми забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків» пропонує вашій увазі віртуальний огляд літератури «Українські амазонки».
Книги, які представлені у вищезазначеному огляді, це – украънський досвід, пережитий по-жіночому. Він трагічний і героїчний. Про цей досвід Україна розповідає світові вустами жінок-борців. Борців за незалежність і єдність України, Берегинь своєї землі, готових віддати за неї життя в будь-яку мить!
Слава Україні! Героям слава!
Літературу, присвячену жінкам – захисницям України, ви знайдете, звернувшись до зведеного Електронного каталогу ЦБС Шевченківського району м. Києва або скориставшись Електронним каталогом Публічної бібліотеки ім. Лесі Українки.
#Українські_амазонки, #Берегині, #волонтери, #Збройні_лави_України, #російсько_українська_війна,
#бібліотека_Плужника
Дякуємо за чудову розповідь!