Нашій бібліотеці присвоєно ім’я цього видатного письменника, і як правило, щороку ми проводимо заходи, присвячені дню народження Степана Васильченка.
У літературний процес Васильченко включився зрілим митцем зі своїм власним поетичним голосом у 1910 році, коли з’явились друком такі оригінальні його твори, як “Мужицька арихметика”, “Вечеря”, “У панів”, “На чужину”, “Циганка” та ін., пройняті любов’ю до людини праці, утвердженням віри в перемогу соціальної справедливості. Цьому передували тривалі роки становлення світоглядно-естетичних поглядів письменника, напружених пошуків ідей та форм художнього осмислення дійсності. Не випадково однією з провідних тем творчості Васильченка є життя народних учителів, яке було йому — педагогові за фахом і покликанням — особливо близьким. “Записки вчителя” (1898 — 1905) та інші щоденникові записи, куди Васильченко, за його визнанням, систематично “заносив свої учительські жалі та кривди”, стали згодом документальною основою багатьох реалістичних новел і оповідань.
Проблема виховання нової людини значною мірою зумовила звернення Васильченка до художнього опрацювання дитячої тематики, органічно пов’язаної з творами про вчителів. Глибоке розуміння психології дитини дало змогу Васильченку показати у своїх творах цікавий, поетичний духовний світ дитини. Не можна без хвилювання читати психологічні етюди письменника “Дощ”, “Дома”, “Волошки”, “Петруня”, оповідання “Роман”, “Увечері”, “Свекор”, “Басурмен” та ін. Оптимізм Васильченка з особливою виразністю виявився в одному з найкращих його творів, присвячених дітям, — “Циганка”.
Хто може цікаво розповісти про творчість письменника ніж самі письменники? На захід до бібліотеки запросили цікаву ы талановиту письменницю, журналістку члена Національної Спілки письменників, Національної Спілки журналістів, лауреата Міжнародного літературного конкурсу «Гранослов», Міжнародної літературної премії ім. Богдана Нестора Лепкого, Всеукраїнського творчого конкурсу «Українська Мадонна», II та IY Всеукраїнського конкурсу сучасної радіоп’єси «Відродимо забутий жанр», Наталію Осипчук.
Зустріч склалася дуже змістовною та цікавою. Діти уважно слухали пані Наталію та брали участь у літературному конкурсі, проведеному письменницею. Також пані Наталія презентувала декілька своїх книжок, які можна було придбати з автографом автора та сфотографуватися на згадку.
Залиште відгук