ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

Виставка-інсталяція до трьох свят зі «смачними» назвами – Яблучний, Медовий і Горіховий Спаси

У етнопросторі бібліотеки ім. Т. Шевченка для дорослих представлена виставка-інсталяція до трьох свят зі «смачними» назвами –

Яблучний, Медовий і Горіховий Спаси.

У Медовий, Яблучний і Горіховий Спаси люди освячують однойменні продукти і накривають багатий стіл. У цих святах церковні традиції тісно переплелися з народними.
До найбільших свят належить Великий Спас, що припадає на 19 серпня. Він вважається третім святом після Різдва та Великодня. Перший Спас збігається з Маковеєм, тобто 14 серпня, а третій – припадає на Успіння 29 серпня.
У народі свято Спаса мало світське значення, пов’язане зі святом врожаю. Красномовним свідченням того, що Спас символізує свято врожаю є звичай освячувати в церкві плоди і збіжжя: яблука, сливи, груші, обжинкові вінки, бджолині стільники тощо. Іноді на Спаса несли до церкви також мак, моркву, цибулю, коноплю-материнку, лікарське зілля, зокрема васильки та чорнобривці. На Спаса годилося випікати першу хлібину з нового урожаю, ставити на покуті першого снопа та в’язати дідову бороду з останньої частини нескошеного поля. Особливо важливим свято Спаса було для пасічників. Зібравши у клунок овочі, фрукти, мед, збіжжя, трави і трійцю (якщо такої не було, то звичайну свічку) господарі вранці йшли до церкви. Після відправи починалася посвята принесених продуктів.

Більше книжок даної тематики ви можете знайти в фонді нашої бібліотеки  та скориставшись зведеним «Електронним каталогом ЦБС Шевченківського району м. Києва», або «Електронним каталогом Публічної бібліотеки ім. Лесі Українки»

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*