ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

Книжковий перегляд літератури «Зірки, що падають» в бібліотеці № 122 для дітей

  30 червня – День спостереження за метеоритами.

Що може бути прекраснішим, ніж спостерігати вночі за зоряним небом? Хто не любить лежати на землі і шукати Малу і Велику Ведмедиці або інші сузір’я, а потім – загадати бажання, побачивши зірку, що падає…

Ось і сьогодні – незвичайне свято і цікава тема для дослідження 🙂 Пропонуємо нашим читачам переглянути книжки про космос. З них Ви отримаєте багато цікавої інформації про метеорити та інші космічні об’єкти та явища. Тож поспішайте!)))

Цікаві факти про метеорити:

  1. Космічні об’єкти, які досягли поверхні Землі, називаються метеоритами.
  2. Великі кратери, які утворилися від падіння великого метеорита називаються астроблемами. По припущеннях учених, найбільший кратер — це Мексиканська затока, що представляє собою овал довжиною біля 1500 кілометрів.
  3. Метеорити діляться на залізні (6%), кам’яні (93%) і залізо-кам’яні. Залізо присутнє практично у всіх каменях, що прилетіли з космосу.
  4. Завдяки наявності заліза космічні камені можна шукати металошукачем.
  5. Найдорожчий метеорит, який був проданий на аукціоні, коштував 330 тисяч доларів.
  6. Метеоритів дуже багато, щороку знаходять нові. Усього зафіксовано понад 24 тисячі метеоритів, з них 34 за припущеннями учених походять із Марса.
  7. Найбільша колекція знаходиться в Гірському музеї Санкт-Петербурга.
  8. Найбільша приватна колекція належить жителеві США Роберту Хаагу.
  9. Найбільший метеорит, який знайшли на Землі — метеорит Гоба.
  10. В 1976 році в Китайській провінції Гирін у повітрі розпався метеорит вагою 4 тонни, утворився найбільший метеоритний дощ з тих, які спостерігали сучасні учені.
  11. Найбільший знайдений ученими вуглистий метеорит (йому дали назва Альєнде) упав в 1969 році в Мексиці.
  12. Під час проходження біля орбіти Землі комети Темпеля-Тутля (це трапляється раз на 33 роки) можна спостерігати метеоритний дощ за назвою Леоніди.

Пам’ятайте, відпочивати краще з книжкою!!!

Книжки про космос Ви можете знайти, скориставшись зведеним «Електронним каталогом ЦБС Шевченківського району м. Києва» або «Електронним каталогом ЦБ ім. Т. Г. Шевченка для дітей м. Києва»

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*