30 червня – День спостереження за метеоритами.
Що може бути прекраснішим, ніж спостерігати вночі за зоряним небом? Хто не любить лежати на землі і шукати Малу і Велику Ведмедиці або інші сузір’я, а потім – загадати бажання, побачивши зірку, що падає…
Ось і сьогодні – незвичайне свято і цікава тема для дослідження 🙂 Пропонуємо нашим читачам переглянути книжки про космос. З них Ви отримаєте багато цікавої інформації про метеорити та інші космічні об’єкти та явища. Тож поспішайте!)))
Цікаві факти про метеорити:
- Космічні об’єкти, які досягли поверхні Землі, називаються метеоритами.
- Великі кратери, які утворилися від падіння великого метеорита називаються астроблемами. По припущеннях учених, найбільший кратер — це Мексиканська затока, що представляє собою овал довжиною біля 1500 кілометрів.
- Метеорити діляться на залізні (6%), кам’яні (93%) і залізо-кам’яні. Залізо присутнє практично у всіх каменях, що прилетіли з космосу.
- Завдяки наявності заліза космічні камені можна шукати металошукачем.
- Найдорожчий метеорит, який був проданий на аукціоні, коштував 330 тисяч доларів.
- Метеоритів дуже багато, щороку знаходять нові. Усього зафіксовано понад 24 тисячі метеоритів, з них 34 за припущеннями учених походять із Марса.
- Найбільша колекція знаходиться в Гірському музеї Санкт-Петербурга.
- Найбільша приватна колекція належить жителеві США Роберту Хаагу.
- Найбільший метеорит, який знайшли на Землі — метеорит Гоба.
- В 1976 році в Китайській провінції Гирін у повітрі розпався метеорит вагою 4 тонни, утворився найбільший метеоритний дощ з тих, які спостерігали сучасні учені.
- Найбільший знайдений ученими вуглистий метеорит (йому дали назва Альєнде) упав в 1969 році в Мексиці.
- Під час проходження біля орбіти Землі комети Темпеля-Тутля (це трапляється раз на 33 роки) можна спостерігати метеоритний дощ за назвою Леоніди.
Пам’ятайте, відпочивати краще з книжкою!!!
Книжки про космос Ви можете знайти, скориставшись зведеним «Електронним каталогом ЦБС Шевченківського району м. Києва» або «Електронним каталогом ЦБ ім. Т. Г. Шевченка для дітей м. Києва»
Залиште відгук