23 червня в бібліотеці ім. Ошера Шварцмана відбулася спільна з Київською міською єврейською громадою
зустріч «Держава. Право. Громадянин» в межах однойменного циклу.
Як йшлося в анонсі, організаторам навіть не потрібно було щось вигадувати – про що ж іще мала йти розмова напередодні 25-ї річниці прийняття Конституціі України, як не про Основний закон нашої держави.
Власне, з цього і почав постійний гість бібліотечних правопросвітницьких проєктів, київський адвокат, партнер BKB Attorneys at Law Максим Баришніков. Адже Конституція фактично не є законом – це «надзаконний» акт. Далі було ще багато цікавого від пана Максима, який розповів про особливості законодавства України: від прийняття Декларації про державний суверенітет України у 1990 р., через Акт проголошення незалежності України 24 серпня 1991 р. (до речі – з дуже цікавими коментарями щодо передумов таких дій Верховної Ради), Конституційний договір між Верховною Радою України та Президентом України про основні засади організації та функціонування державної влади і місцевого самоврядування в Україні на період до прийняття нової Конституції України від 1995 р. (чи багато хто взагалі про такий чув?) і аж до прийняття Конституції 28 червня 1996 р.
У подальшому спільно з гостем зустрічі ведучий бесіди, юрист, виконавчий директор Київської міської єврейської громади Анатолій Шенгайт та модератор, співробітник бібліотеки ім. Ошера Шварцмана Марат Страковський розглянули окремі статті Конституції України, їх тлумачення, актуальність ба навіть – доречність існування у сучасному суспільстві. Адже не зважаючи на те, що наша Конституція була визнана однією з найдемократичніших у світі, багато статей містять окремі застарілі формулювання, деякі з яких мають походження від часів комуністичної епохи! Взагалі, спілкуватися з Максимом Баришніковим надзвичайно цікаво. Неординарність мислення, харизматичність, миттєва реакція на почуте, обізнаність не тільки в законодавстві, а й в історії, політології, соціології – це лише небагато з якостей, якими володіє ця непересічна, хоча й досить молода і дуже приємна людина.
Зазначимо, що фактично вперше з початку пандемії захід відбувся не тільки в режимі онлайн. Окрім глядачів прямого ефіру в «студії» були й справжні гості: до бібліотеки організовано завітали партнери багатьох її проєктів і програм – співробітники Музею історії Десятинної церкви, які активно брали участь у ефірі, ставили запитання та коментували почуте. Також символічно, що фоном бесіди стала вже змонтована частина спільної з Музеєм виставки «Конституція: витоки, історія, сучасність», яка відкриває свої двері відвідувачам бібліотеки з 29 червня.
Пропонуємо подивитись цю цікаву зустріч у запису на офіційному каналі бібліотеки ім. Ошера Шварцмана в Youtube, або у мережі Facebook
та вітаємо усіх з прийдешнім святом Конституції України!
#lechaim
Залиште відгук