ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

«КИЇВ ПАМ’ЯТАЄ Віктора НЕКРАСОВА» /До 110-річчя з дня народження Віктора Платоновича Некрасова/

«Я про Київ думатиму з дня у день. А чи буде він про мене пам’ятати?»
/Віктор Некрасов/

Так ось – КИЇВ ПАМ’ЯТАЄ Віктора НЕКРАСОВА!

До 110-річчя з дня народження Віктора Платоновича Некрасова бібліотека ім. Т. Шевченка для дорослих пропонує

виставку-спогад про київського письменника Віктора Некрасова.

Зі спогадів народної артистки України Раїси Недашківської:
«Некрасов «шалено любив Київ. А особливо в травні місяці… В 11 годин вечора водив друзів своїх по Українському Монмартру (від Хрещатика до Софії і до Михайлівського). У нього свої вулиці були, свої таємниці, свої приколи на кожній вулиці. Є будинок, де довго-довго піднімаються на п’ятий поверх, сходи йдуть майже перпендикулярно, дуже важкий підйом. Всі вже зморились, «куди це ми йдемо? Коли це вже закінчиться». Раптом відкриваються двері і вони на Трьохсвятительській…»

«Просто дивом дивуєшся, як могло статись, що таке колоритне, своєрідне місто не має свого «співця». А Київ же сам проситься на полотно! Де ви знайдете такі гори, вулички, що в’ються вгору й донизу, такі дніпровські схили, такі далі, таке розмаїття дахів, потонулих у зелені». Так писав Віктор Некрасов про Київ.
17 червня 1911 року в Києві сім’ї лікаря народився український, радянський письменник і дисидент Віктор Платонович НЕКРАСОВ.
Навчався на архітектурному відділенні Київського інженерно-будівельного інституту й одночасно в театральній студії при театрі російської драми.
Працював актором і театральним художником у театрах Києва, Владивостока, Кірова та Ростова-на-Дону.
З початком радянсько-німецької війни відмовився від «броні», пішов на фронт. Двічі серйозно поранений.
Після Сталінградської битви вступив у ВКП(б).
У 1946 році в журналі «Знамя» було опубліковано повість Некрасова «В окопах Сталінграда», за яку він одержав Сталінську премію. Всю премію Некрасов віддав на купівлю інвалідних візків для інвалідів війни.
У 1963 році розглядалася персональна партійна справа Некрасова за нариси про Америку «По обидва боки океану», яка закінчилася суворою доганою.
А в 1966 році Некрасов підписав листа 25 діячів науки та культури Генеральному секретареві ЦК КПРС із протестом проти реабілітації Сталіна. І це стало початком його опозиційної громадської діяльності.
У 1969 році нова персональна партійна справа за лист на захист Вячеслава Чорновола.
У 1972 році Некрасова виключили з КПРС. Вже в березні 1974 року його примусово висилають на місце проживання до Києва.
У 1974 році Некрасов виїхав у еміграцію в Париж, працював на Радіо-Свобода.
Помер Віктор Некрасов 3 вересня 1987 року. Похований на російському цвинтарі під Парижем.

Ми ж, як завжди, хочемо порекомендувати вам для прочитання книги … про Віктора Некрасова:
#1. Віктор Некрасов. Портрет життя / Юрій Віленський – Київ: Дух і літера, 2018. – 328 с. (Серія «Постаті культури»)
ISBN 978-966-378-590-5
«Син Києва на всі часи» /з післямови автора до книги/
В основі книжки значно перероблена і доповнена перша біографія Віктора Платоновича Некрасова, одного із очільників руху спротиву в Україні, автора першої правдивої оповіді про війну. Більшу частину життя писав про Київ. Через виступи проти політичних арештів змушений був емігрувати..
#2. Ізгой. Віктор Некрасов у спогадах сучасників / Лесь Танюк – Київ: Дух і літера, 2014. – 208 с.
ISBN 978- 966-378-272-0
Ця книга – про людину, котра завжди говорила правду. За що, звісно, й поплатилася – в епоху, коли брехня стала нормою і державним замовленням, і художник, який не підкорявся цьому, мав або замовкнути, або підкоритися – або стати політичним ізгоєм.
#3. Все на свете, кроме шила и гвоздя. Воспоминания о Викторе Платоновиче Некрасове. Киев – Париж. 1972-87 гг. / Виктор Кондырев – С-Петербург: АСТ, Астрель, 2011. – 640 с.
ISBN 978-5-17-073243-2, 978-5-271-34487-9
«…Его шарм стал притчей во языцех, а добропорядочность вошла в поговорку» – именно такой портрет Виктора Некрасова рисует в своей книге Виктор Кондырев, пасынок писателя, очень близкий ему человек. …Геннадий Шпаликов, Булат Окуджава, Александр Галич, Анатолий Гладилин, эмигранты первой волны, известные и не очень люди – ближний круг Некрасова в Киеве, Москве, Париже – все они действующие лица этой книги. Издание иллюстрировано уникальными фотографиями из личного архива автора.

З відгуків про книгу: «Прочитал ВСЮ книгу, а не первую главу. Хорошая книга. Можно не соглашаться с некоторыми суждениями автора, но стоит признать, что книга отвечает духу самого В. Некрасова. Некрасов по словам знавших его людей был легким человеком, лишенным пафоса, любящим юмор и крепкое словцо, но добрым и открытым. В книге содержится много интересной информации о жизни писателя. Прочитать стоит.»

Ці книги та багато інших ви можете знайти в фондах Бібліотеки ім. Т. Шевченка для дорослих та скориставшись зведеним «Електронним каталогом ЦБС Шевченківського району м. Києва»  , або «Електронним каталогом Публічної бібліотеки ім. Лесі Українки» 

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*