ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

«Події, що змінили Україну»

МАЙДАН 2013 – 2014 років став символом боротьби, символом утвердження прагнень до європейських цінностей.

Євроінтеграційні гасла дали безперервному мітингу назву Євромайдан. Перетворившись на проект повного оновлення державної системи, він отримав назву Революція Гідності.

Революція Гідності залишила глибокий, визначальний і незабутній слід в історії. Її ідеали, надії й рішення разюче змінили нашу ментальність, розпочали і продовжують формувати нашу нову національну свідомість.

Виставка-посвята «Події, що змінили Україну» знайомить з документальними та художніми книгами про події та учасників Революції гідності

Весна С. Рабів до раю не пускають: вірші / Софія Весна. – К.: Самміт-книга, 2014. – 224 с.

“Рабів до раю не пускають” – останній запис, який залишив на своїй сторінці вконтакті 19-річний Устим Голоднюк з міста Збаража Тернопільської області . Юнак загинув 20 лютого 2014 року внаслідок вогнепального поранення в голову. Куля снайпера влучила над правим оком і на виході пробила його блакитну миротворчу каску… Він був одним із тих, кого доля обрала в Небесну сотню нашого майдану – у Небесні Сотні нової України.

Викрадення Європи: поетичний альманах. – К.: Електрокнига, 2014. – 136 с.

Поезія і коротка проза, які найкраще передають почуття та переживання українців в епоху викрадення Європи та революції гідності.

Захарченко О. Вертеп. #РоманПроМайдан: роман / Олена Захарченко. – К. : Нора- Друк, 2016. – 288 с.

Кожне історичне дійство відбувається на двох поверхах вертепу. На верхньому — героїзм, зрада, самопожертва та національні символи. На нижньому — прості людські взаємини: нерозділена любов, дитячі пустощі, відчай, дрібні шахрайства і задавнені комплекси. Обидва поверхи нероздільні.

Несподівана книги про Майдан і про Київ підземний. Материнський погляд на Революцію Гідності і погляд дитячий. Історичні екскурси у далеку і не дуже історію, елементи детективу і навіть містики. Все добре припасовано і працює.

Лукащук Х. Казка про майдан / Христина Лукащук. Львів: Видавництво Старого Лева, 2014. – 36 с.: іл.

Зараз у багатьох виникає питання: як говорити з дітьми про драматичні події, які пережила наша країна, відстоюючи прагнення людей жити в оновленому суспільстві. Про Майдан було і буде багато видань. А це – книга для маленьких, які все бачать, розуміють і по-своєму сприймають. «Казка про Майдан» перша спроба говорити з малими дітьми про складні речі виражальними засобами казки. Автор – Христина Лукащук – створила не лише тест, а й дуже символічні, сповнені архетипів та глибинних сенсів, малюнків. А ікона, що на обкладинці, яку намалював Роман Зілінко, буде дітям служити ще й оберегом.

Лук’яненко Л. Від хохла до українця: роздуми / Левко Лук’яненко. – К.: ТОВ «Юрка Любченка», 2014. – 144 с.

Ця книга – роздуми видатного політика, мета яких – допомогти українцям швидше переосмислити свій світогляд і прийняти ідеї нового українського суспільства. «Події кінці 2013 року – для мене свято. Я побачив народження нової політичної сили, яка почала витісняти з влади тих, хто вихований в антиукраїнському промосковському дусі і 22 роки руйнує Україну», – пише автор у передмові.

Небесна сотня / К. Богданович, Х. Бондарева, Ю. Бухтоярова та ін. – Харків: Фоліо, 2015. – 206 с.: іл.

Це книга-реквієм. Книга-посвята тим учасникам Революції гідності, які віддали найцінніше – своє життя – заради того, аби Україна та всі ми встали з колін. Герої цієї книги – звичайні люди з різних куточків нашої держави. Вони дуже різні – заробітчани, науковці, підприємці, вчителі… Якби не Майдан, вони б ніколи не зустрілися. Це він об’єднав їх, зробив побратимами та «воїнами світла». У книзі містяться хроніка Євромайдану, життєписи героїв, спогади їхніх родичів, близьких, друзів та побратимів. У книзі багато світлин та реальні факти з трагічних подій на Майдані.

Павличко Д. Вірші з Майдану: вірші / Дмитро Павличко. К.: Основи, 2014. – 176 с.

В історії сучасного українського письменства Дмитра Павличка слід визнати зачинателем і видатним речником посттоталітарної української літератури, знаний сміливими виступами не лише проти сталінського тоталітаризму, а й сучасних диктаторів. Павличко – один з авторів Акта проголошення незалежності України. Нинішні «Вірші з Майдану» – це мобілізаційний поклик до українського народу збройно боронити нашу державність.

Рижко О. М. Ще одна історія про…: роман / О. М. Рижко – Київ: «Видавництво «Фенікс», 2016. – 192 с

Детективні пригоди і містика, події кількасотлітньої давнини в контексті історії села на Житомирщині і ще свіжі в пам’яті події Майдану, любов. Все це об’єднав  новий роман української письменниці Олени Рижко «Ще одна історія про…».

Україна – Європа: антологія / укладач Олександр Красовицький. – Харків : «Бібколектор», 2015. – 573 с.

Письменники, твори яких увійшли до антології, визначають обличчя нашої літератури. І це обличчя повернуте до Європи. В оповіданнях та уривках з іще не виданих романів – тема європейського минулого та майбутнього України. Тут же і трагічна сучасність – в антології є і складні міжнаціональні стосунки на території нашої країни, і тема Майдану, і навіть збитий Боїнг.

Щоденник Майдану. Майдан від першої особи. Мистецтво на барикадах / упоряд.: Тетяна Ковтунович, Тетяна Привалко; Укр. Ін.-т нац.. пам’яті. – К.: «Видавництво «Фенікс», 2016. – 304 с.: іл.

У збірнику подані фрагменти спогадів очевидців протестних акцій, що відбувалися в Україні з 21 листопада 2013 року до 22 лютого 2014 року і названі Революцією Гідності. Інтерв’ю зібрані Українським інститутом національної пам’яті у рамках проекту «Майдан: усна історія». До збірника увійшли спогади митців, що представляють різні жанри, види та напрями мистецтва. У спогадах творчих людей відображено їхній суб’єктивний досвід пережитого та узагальнені міркування про роль мистецтва у протестних акціях Революції Гідності. Видання покликане сприяти збереженню пам’яті про Майдан та його учасників.

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*