3 листопада в бібліотеці ім. Ошера Шварцмана за сприяння ініціативи «Наукові зустрічі» відбувся діалог з відомим українським лікарем-імунологом, директором Інституту біохімії ім. О. В. Палладіна НАН України, академіком Національної академії наук України Сергієм Комісаренком. І розмова ж, звісно, пішла про те, що сьогодні турбує світ чи не найбільше – пандемію Covid-19.
Цікаво, що зустріч фактично була подвійно онлайновою – її не тільки транслювали у 👉 прямому ефірі, так ще й сам Сергій Васильович знаходився у своєму кабінеті та був з аудиторією на скайп-зв’язку.
В залі ж допомагали вести бесіду один з постійних ведучих бібліотечних заходів, юрист, актор, виконавчий директор Київської міської єврейської громади Анатолій Шенгайт та професор, доктор медичних наук Ігор Тарабан.
То що ж таке хвороба Covid-19, що таке вірус Sars-CoV-2, який її викликає, чи не вигадка все це “темних сил”, хто бажає заробити на світовій пандемії?..
Шановний академік дав змістовні відповіді на багато запитань, у тому числі, тих що ставили глядачі, а деякі навіть випереджав: що таке ця хвороба, які її симптоми, як розповсюджуються, профілактика захворювання та карантинні заходи.
Одне з найболючіших питань – створення вакцини, бажано – вітчизняної. Сергій Комісаренко повідомив, що в Україні цією проблемою займаються аж три провідні наукові установі, але очікувати від них (та й по всьому світу) результатів у найближчі тижні чи навіть місяці все ж таки не слід.
Була піднята також тема стану захворюваності та смертності у світі, зокрема Індії, Франції, Великої Британії, де порівняно з Україною стан набагато гірший. Вчені припускають, що викликано це різними штамами вірусу в різних країнах.
До речі, в Україні з цим може бути пов’язаний і перетік самої хвороби, адже люди переносять її по-різному – від повної відсутності будь яких проявів навіть нежиті, до необхідності підключати пацієнту апарат ШВЛ чи летальних випадків.
Тож пандемія Covid-19 – не жарт і не вигадка, і відноситись до неї потрібно без скептицизму, але й з оптимізмом – переборемо, як це зробило людство з багатьма хворобами до неї. Та й посмішка і гарний настрій не завадять – академік Сергій Васильович Комісаренко й сам такий і радить це іншим.
І разом з побажаннями усім міцного здоров’я пропонуємо прислухатись до порад одного з лідерів вітчизняної медичної науки!
Залиште відгук