ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

«Палкий бунтар і патріот, що прагнув волі до останку»

У бібліотеці ім. С. Васильченка для дітей у читальній залі старшого відділу розгорнуто книжкову виставку

«Палкий бунтар і патріот, що прагнув волі до останку».

Для експозиції підібрано літературу, що розкриває творчий та життєвий шлях Тараса Григоровича, його спадок як письменника, художника, мислителя і борця за волю України, а також сценарії виховних заходів, присвячених цій визначній особистості, що стала національним символом українства.
Книжкова виставка призначена допомагати користувачам бібліотеки глибше усвідомити суспільну й художню цінність Шевченкового Слова, поглибити знання про його долю та стати інформаційним приводом для зміцнення рівня національної самосвідомості.

Книжки представлені на виставці:

Cпогади про Тараса Шевченка / Укладання і примітки В. С. Бородіна, М. М. Павлюка, О. В. Бороня; передмова В. Л. Смілянської. — К.: Дніпро, 2010.— 608 с.
До збірника спогадів про Тараса Шевченка ввійшли мемуари його сучасників. Матеріали збірника, в яких розповідається про окремі епізоди життя геніального сина українського народу, створюють цілісну картину життєвого і творчого шляху основоположника нової української літератури.

Шевченко Т. Г.
Кобзар. — Донецьк: ТОВ «ВКФ «БАО», 2012. — 480 с.
Кобзар — так назвав український народ Тараса Григоровича Шевченка. Ім’я цього всесвітньо відомого поета й митця є уособленням незламної сили духу та пророчого дару.
Геній Великого Кобзаря світить нам крізь століття. Цілі покоління українців виховувалися на його творах. І сьогодні Шевченкова поезія продовжує надихати нас на нові звершення й перемоги.
Це видання включає поетичні твори, написані Кобзарем з 1837 по 1861 рік.
Адресовано всім шанувальникам українського поетичного слова.

Касіян Василь Ілліч.
Пророк [Текст] : літ.-мистец. кн. / В. І. Касіян ; есе Я. П. Гоян ; відп. ред., упоряд. іл. О. Б. Гоян. – К. : Веселка, 2006. – 430 с.: іл. – (Серія “Бібліотека Шевченківського комітету”).
Сяйливе слово пророк дало назву новій книжці, унікальній в українському книговиданні, національному мистецтві й шевченкознавстві. Уперше в Україні відкривається скарбниця народу – Шевченкіана видатного художника, академіка, першого з митців лауреата Шевченківської премії Василя Касіяна, щедро ілюстрований літопис життя і геніальної творчості Тараса Шевченка. Нове літературно-мистецьке видання іде в світ як виквіт одного роду: ілюстрації Василя Касіяна зріднені з художнім словом лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, заслуженого діяча мистецтв України Яреми Гояна — племінника художника, сина його рідної сестри Олени.
Книгою про Тараса Шевченка віддано шану Василеві Касіяну в 110-ту річницю його народження.

Шевченко Т.Г.
 Три літа: Поезії: Для серед, та ст. шк. віку / Упоряд., передм. та приміт. В.Є. Шубравського; Худож. оформл. В.І. Юрчишина. — К.: Веселка, 1987. — 191 с.: іл.
Вірші та поеми, в яких гнівно засуджується феодально-кріпосницький лад, звучать мотиви всенародної боротьби за волю. Саме поезія «Три літа», в якій Шевченко оглядає свій пройдений за три роки шлях (1843—1845), допоможе нам краще розібратися і в причинах його болісного прозрівання, і в характері його нових творчих принципів.

Згадай мене, брате! Тарас Шевченко в контексті свого часу / авт.-упоряд. Ю. Іванченко. — К. : Парлам. вид-во, 2018. — 432 с.
Тарас Григорович Шевченко – великий український поет, художник, по­при тяжку долю, адже з 47 років життя він лише 13 років був вільним, вирізнявся чуй­ною та доброзичливою вдачею. Приятелював, дружив і спілкувався з багатьма сучасни­ками з різних верств тогочасного суспільства. Багатьом із них він присвятив свої твори, що входять до першого розділу цієї книжки. Також представлено епістолярну спадщину Т. Шевченка, уривок з автобіографічної повісті «Художник», листи, спогади друзів і зна­йомих про Кобзаря, в яких він постає як людина виняткової сердечності, толерантності, яка над усе любила свій знедолений народ і високо цінувала щирість і доброзичливість у взаєминах між людьми. Нариси про сучасників, яким Шевченко присвятив свої твори, ілюстративний матеріал – малярські та графічні твори Шевченка та багатьох інших то­гочасних митців, рідкісні фото та архівні матеріали допоможуть глибше сприйняти час, у який він жив і творив.  Видання адресовано широкому читацькому загалу.

Жулинський М. Г.
Духовний будівничий України / Микола Жулинський. – К. : Мистецтво, 2016. – 320 с. – (іл.).
Шевченкове Слово — духовний код української нації, вже понад 175 років є шляхом до самоутвердження і духовного зростання народу, пробуджує почуття національної честі та гідності, поваги й любові до рідної культури, мови, звичаїв. Збірник наукових статей, виступів, інтерв’ю ученого-літературознавця, академіка НАН України Миколи Жулинського наближує до розуміння творчості й особистості Тараса Шевченка (1814—1861), розкриває його ціннісні орієнтири, роз’яснює національну місію, місце в українській та світовій культурі.
Книга розрахована на літературознавців, істориків культури та широке коло читачів.

Тарас Шевченко в моєму житті: розповіді, статті, нариси/ упоряд. О. Ю. Шарварок, ред. М. А. Шудря, вступ. сл. Б.І. Олійник – К. : Фенiкс, 2004. – 480 с.,
Пропонована книжка увиразнює часопростір між Великим Поетом і звичайною людиною. Кожен із понад ста авторів збірника вивищує себе та водночас очищається в уявному спілкуванні з поетом, що вже опинився поза своїм і нашим часом, та все одно своєю творчістю знаменує кожну мить із плину життя. «Тарас Шевченко в моєму житті» – це якоюсь мірою документ, скріплений гербовою печаткою пристрасті, а її так мало зосталося в нашому щоденні.
Книжка розрахована на широке коло читачів. Як свєрідний посібник із шевченкознавства, української літератури та етнології стане в пригоді учням і студентам, вчителям шкіл і викладачам вищих навчальних закладів.

В описі ви бачите не всі книги, які представлені на виставці.

Приходьте, будемо раді допомогти вам у виборі літератури.

Виставка експонується до 1 квітня 2021 року за адресою:

вул. Половецька 7/13, читальний зал

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*