Хустки, один з найголовніших трендів 2020 року! Квітчасті східні, «народні» квіткові, однотонні, широкі і тонкі, з блиском або ланцюжками хустки здавна відігравали певну магічну роль, були оберегом. Також в Україні хустка має побутове й обрядове значення, в кожній родині їх виготовляли заздалегідь і зберігали для відзначення важливих подій у житті сім’ї.
11 лютого 2020 року в Центральній районній бібліотеці імені Євгена Плужника відбувся майстер-клас «Сучасна жінка: стиль, мода, краса» з Наталею Заполідіс – психологом за фахом, майстринею, яка створює неперевершені оригінальні композиції з хусток.
Роками стилісти, блогери розповідали нам, що хустки – це позавчорашній день. Поради «додати шовковий платочок» були жартом та уособлювали архаїчний підхід до вбрання та необізнаність у сучасних тенденціях.
Мета пані Наталі — довести, що хустки не є архаїкою, їх можна носити в повсякденному житті як стильний та оригінальний аксесуар.
Наталя Заполідіс розповіла цікаві факти історії появи хустки на теренах України. Перші жіночі головні убори в Україні, так звані намітки, були довгі, полотняні, їх вишивали й усіляко пов’язували на голову. Дівчата і молоді жінки вдягали яскравіші хустки, старші — темніші. Дівчачий варіант — з випущеним ззаду волоссям, старші жінки його прибирали під хустку.
Майстриня досліджує, як носили хустки в різних культурах та має ютуб канал, де детально розповідає про різні техніки пов’язування хусток. Головний убір був як паспорт. Із якого ви села, чи заручені, чи дівка, чи заміжня — все це дізнавалися по хустці.
Під час майстер-класу ми дізналися про варіанти пов’язування хустки. Кожна з присутніх жінок втілила свій бажаний образ.
Протягом заходу панувала чарівна атмосфера весни, краси та стилю.
Залиште відгук