Europeana
відкрита для загальної публіки 20 листопада 2008 року, була започаткована у 2007 році, на час відкриття бібліотека вміщувала 2 млн. оцифрованих об’єктів (картин, книг, фільмів, архівів та фотоматеріалів), до 2010 року кількість об’єктів має сягати 6—10 млн. Найпопулярніший проект ініційований Європейською Комісією в рамках програми покращення доступу до електронного контента eContentplus, кількість звернень 10 млн. на годину.
Open Library
Eлектронна бібліотека, проект некомерційної організації Internet Archive у співпраці з Open Content Alliance, станом на листопад 2008 року нараховує 1 млн. 64 тис. 822 оцифрованих об’єктів, які знаходяться у відкритому доступі. Internet Archiv підтримує також Million Book Project, що серед іншого надає доступ до найбільших зібрань дитячої літератури. Пошукові запити необхідно робити латинською абеткою (навіть коли розшукується російськомовний об’єкт). Також з наданого Бостонською публічною бібліотекою списку книг можна вибрати таку, яка буде безкоштовно оцифрована.
пошук книг Google
має значну кількість оцифрованих видань у вільному доступі (включно літературу українською), використовує фонди Мічіганського університету, з 2006 року в програму увійшли: Оксфордський університет, Мадридський університет Комплутенсе, Національна бібліотека Каталонії, університетська бібліотека Лозанни, Гентський університет та університет Кейо у Японії. Через юридичні обмеження частина документів подається в обмеженому доступі (для користувачів за межами США, які визначаються за IP), проте всі документи у вільному доступі можна скачати у форматі PDF.
Project Gutenberg
найстаріша електронна бібліотека— громадська (добровільна) ініціатива з оцифрування, архівування і поширення культурних творів. Заснована 1971 Майклом Хартом (Michael S. Hart), є найстарішою універсальною електронною бібліотекою. Більшість одиниць цієї колекції є повні тексти книг, які знаходяться в суспільному надбанні. Проект намагається надавати максимально вільний і довготривалий доступ до колекції, використовує відкриті формати даних, якими можна користатися на комп’ютерах різних типів. На липень 2007 бібліотека містила більше 20 000 книг у вільному доступі, крім того доступні аудіокниги, музика і т.п. Статистику колекції можна побачити на головній сторінці офіційного сайту. “Проект Гутенберг” має в багатьох країнах світу філії , які є незалежними організаціями і поділяють ті ж ідеали, проект дозволяє партнерам використовувати бренд “Project Gutenberg”.
Містить вільні твори переважно німецькою та англійською мовами.
International Children's Digital Library
(Інтернаціональна цифрова дитяча бібліотека) – Має віртуальний доступ до відділів дитячої літератури більшості світових бібліотек. Сканування ілюстрованих видань (що вкрай важливо для дитячих видань) відбувається за допомогою планетарних чи роботизованих сканерів, які обладнані цифровими фотокамерами високої роздільної здатності. Результатом сканування може бути як растрове зображення так і файли в яких зображення суміщено з текстом, що надає можливість текстового пошуку (технологія оптичного розпізнавання літер OCR) разом зі збереженим оригінальнім виглядом документа.
World Digital Library
Всесвітня цифрова бібліотека, у якій будуть представлені об’єкти світової культури (за виключенням об’єктів західної культури) — проект бібліотеки Конгресу, серед партнерів — Національна бібліотека Росії, орієнтовний рік відкриття — 2009. Можливий пошук російською мовою.
Austrian Newspaper Online
бібліотека музичних партитур. Має на меті створити музичну бібліотеку, що містить всі вільні музичні партитури рівно як і музичні твори композиторів, які бажають вільно розділити їх зі світовою спільнотою. Підтримує пошук російською мовою.
International Music Score Library Project
бібліотека музичних партитур. Має на меті створити музичну бібліотеку, що містить всі вільні музичні партитури рівно як і музичні твори композиторів, які бажають вільно розділити їх зі світовою спільнотою. Підтримує пошук російською мовою.
Велика онлайн бібліотека художньої літератури
У бібліотеці презентовано близько 100 тисяч художніх творів у форматі fb2, txt і html. Має простий у використанні, але потужний релевантний пошук. Персональний список рекомендованої літератури створюється на основі порівняння індивідуальних оцінок книг. Обговорення, коментарі, відгуки й враження про прочитані книги.
Персональна книжкова полиця. Можливість завантажити всі книги із книжкової полиці одним архівом.
eLIBRARY.RU
архів історичної австрійської періодики, станом на липень 2008 року має понад 4 млн. оцифрованих сторінок.
Українські онлайн-бібліотеки
бібліотеки, що знаходяться в Інтернеті і містять твори українською мовою, перелік з гіперпосиланнями надається окремим розділом на сторінці Вікіпедії.
Велика онлайн бібліотека художньої літератури
найбільша збірка вільних наукових робіт та препринтів у світі, належить бібліотеці Корнельского університету, обсяг —приблизно 500 тис. робіт. (Нажаль, доступ до ресурсу тимчасово відсутній.)