Бібліотека імені Т. Шевченка для дорослих – одна з найстаріших бібліотек Шевченківського району, заснована 1941 року.
Меморіяльні дошки Тарасу Григоровичу Шевченку встановлені на фасаді Червоного корпусу Київського університету по вулиці Володимирській, 60 та на стіні будинку № 8а по провулку Тараса Шевченка.
Бібліотека міститься у старовинному куточку Києва біля Кмитового Яру, що на Татарці. В її інвентарній книзі запис № 1 було зроблено 16 вересня 1947 року – цю дату ми вважаємо Днем народження бібліотеки, тому що справжня бібліотека починається з книги.
За свій довгий вік бібліотека кілька разів змінювала свою адресу поки не розмістилася в мальовничому куточку Києва – на Татарці. Двоповерхове приміщення будувалося спеціально для бібліотеки. Зали книгозбірні прикрашають унікальні гобелени на теми творів Т. Шевченка роботи знаного майстра, заслуженого художника України Олега Машкевича.
З 2018 року в бібліотеці відкрито постійнодіючу виставку експонатів Музею історичного центру Києва, яка оновлюється і доповнюється щопівроку.
З 2015 року бібліотека бере участь у проекті Української бібліотечної асоціації «Як тебе не любити, Києве, мій!», в рамках якого для киян та гостей міста проводяться прогулянки Лук’янівкою та Татаркою.
Музичний гурт “Козацька бурса” і композитор В.Кирейко в бібліотеці ім. Т. Шевченка
Ім’я Кобзаря обумовило спеціалізацію книгозбірні: саме на полицях абонементу та читального залу вимогливий читач знайде найбільш повну добірку видань творів Т. Г. Шевченка – від маленької «Захалявної книжки» до сучасних коштовних, чудово ілюстрованих фоліантів. Поринути у світ новин та інформації допоможе безкоштовний інтернет в бібліотеці. Маємо власну сторінку у соціальній мережі Facebook. А доторкнутися до народного мистецтва допомагають майстер-класи, виставки та розповіді про народне мистецтво в етнокуточку. Діти знайдуть для себе багато цікавих книг та забав у Дитячому куточку.
Традиційні щорічні творчі акції бібліотеки:
– Шевченківські дні – в березні;
– Пошанувальна хода з нагоди перепоховання Т. Г. Шевченка на Чернечій горі в Каневі – 19 травня;
– День Києва відзначаємо прогулянкою живописними околицями;
– День художника (адже Т.Шевченко в першу чергу був геніальним художником) – друга неділя жовтня;
– Пишемо диктант з української мови – 9 листопада.
Бібліотека відкрита до співпраці. Ми запровадили культ книги і читача.