ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
EnglishGermanPolishUkrainian
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

Наші послуги

Користувачі бібліотеки мають право безкоштовно:

 • отримати інформацію про наявність у бібліотеці книг, періодичних видань та інших документів;
 • отримати будь-який документ з фонду бібліотеки для подальшого користування у читальній залі або з фонду абонементу для опрацювання поза бібліотекою;
 • отримати консультацію та допомогу фахівців бібліотеки в пошуку необхідної інформації;
 • отримати інформацію з інших бібліотек, скориставшись каналами зв’язку;
 • замовити потрібний документ з інших бібліотек м. Києва (ВСО та МБА);
 • відвідувати різноманітні культурні заходи, що проводяться у бібліотеці.

До послуг користувачів:

 • систематична картотека статей;
 • краєзнавча картотека „Шевченківський район”;
 • картотека літературних премій;
 • книги, періодичні видання;
 • оперативне інформування про нові надходження літератури;
 • можливість користуватись єдиним фондом бібліотек району та фондами бібліотек міста (внутрішньосистемним обміном – ВСО, міжбібліотечним абонементом – МБА);
 • постійно діючі виставки, присвячені новим надходженням та визначним датам і подіям;
 • затишна читальна зала;
 • вільний і безкоштовний Wi-Fi доступ до мережі Інтернет;
 • безкоштовний доступ до мережі Інтернет згідно «Правилам користування Інтернет-центру бібліотеки ім. Є. Плужника».

У бібліотеці на вас чекають:

 • зустрічі з депутатським корпусом району, громадськими організаціями й об’єднаннями;
 • правоосвітні семінари Правобережного київського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги;
 • літературно-музичні вечори з акторами Київського класичного художнього альтернативного театру (КХАТ), Молодого театру, представниками україно-болгарського центру «Сердіка»;
 • творчі зустрічі з поетами та письменниками України, презентації їх книжок. Шанувальникам поетичного слова дарують свої поетичні діаманти наші автори: Іванна Братусь (авторка-виконавець, психолог) та Вікторія Осташ (член Національної спілки письменників України, засновниця Київської арт-спільноти «Перехрестя»), міцна дружба з якими поєднує нашу бібліотеку вже тривалий час;
 • конкурси-вікторини та лекції з освітніх програм, до яких запрошують наукових співробітників київських музеїв для учнів шкільних закладів Шевченківського району;

Бібліотека плідно співпрацює з «Університетом третього віку».

Афіша подій

< 2021 >
January
MoTuWeThFrSaSu
    123
45678910
1112
 • Історичний екскурс «Різдво у Києві: 1847 рік»

  12:00 -13:00
  12/01/2021

  Дорогі друзі!

  Щиро вітаємо вас з Різдвом Христовим і запрошуємо полинути у далекий 1847 рік, здійснивши захоплюючу різдвяну подорож нашим улюбленим містом.

  Нагадати цікаві традиції святкування Різдва; помандрувати засніженими вулицями Києва; відвідати різдвяний Контрактовий ярмарок на Подолі, а ще дізнатись як святкував Різдво Тарас Шевченко, перебуваючи в Києві, допоможе нам  науковий співробітник Музею історичного центру міста Києва Наумова Надія Григорівна. Долучайтесь!

  Історичний екскурс «Різдво у Києві: 1847 рік» відбудеться 12 січня 2021 року о 12-00
  на фейсбук-сторінці Центральної районної бібліотеки ім. Є. Плужника.   

   

   

131415
 • Онлайн-презентація книги «Позивний «Бандерас»

  12:00 -13:00
  15/01/2021

  15 січня о 12:00 до Всеукраїнського дня пам’яті «кіборгів» відбудеться онлайн-презентація книги «Позивний «Бандерас».
  Наші гості – автори книги «Позивний «Бандерас», сценаристи-письменники Сергій Дзюба та Артемій Кірсанов.

  Всеукраїнський день пам’яті «кіборгів» було встановлено за ініціативою українських воїнів, які 242 дні боронили Донецький аеропорт.

  Бої за аеропорт тривали з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року і закінчились після повної руйнації старого та нового терміналів аеропорту.
  «Позивний «Бандерас» – книга, яка змушує людей замислюватися над подальшим життям. Це справжній військовий бойовик, заснований на реальних подіях.

   

  Презентація книги проходитиме в прямому ефірі на фейсбук-сторінці Центральної районної бібліотеки ім. Євгена Плужника. Долучайтеся!

1617
181920
 • Онлайн-зустріч з українською співачкою та композиторкою Ганною Тєкучевою

  12:00 -13:00
  20/01/2021

  20 січня о 12:00 Центральна районна бібліотека ім. Є. Плужника запрошує у «Літературно-мистецьку вітальню на Прорізній, 15» на онлайн-зустріч з українською співачкою та композиторкою Ганною Тєкучевою.

  Ганна Тєкучева – українка з міста Антрацит Луганської області, випускниця Луганського інституту культури та мистецтв, яка зараз живе та працює в Польщі, місті Ґданську, керує вокальним дитячим гуртком «Мелодика», хором «Вирій» та створює й розвиває музичні проєкти національного значення.
  Під час заходу Ганна розповість, про:
  ⁃ життя і творчість за межами України;
  ⁃ свою композиторську діяльність;
  ⁃ творчі ініціативи, в тому числі про свій проєкт «Нове життя гданьских мелодій: там, де середньовіччя зустрічається з сучасністю»;
  ⁃ як виникли ідеї осучаснювати вже відомі мелодії і як при оранжуванні вдається зберегти їх самобутність;
  ⁃ та багато іншого.

  Долучайтеся 🎼Зустріч проходитиме в прямому ефірі на 👉 фейсбук-сторінці Центральної районної бібліотеки ім. Є. Плужника.

21
 • Віртуальний історичний хроноскоп «ВЕЛИЧНИЙ ДЕНЬ ЗЛУКИ»

  12:00 -13:00
  21/01/2021

  21 січня 2021 року о 12:00 Центральна районна бібліотека імені Євгена Плужника та Музей історичного центру міста Києва запрошують на віртуальний історичний хроноскоп «ВЕЛИЧНИЙ ДЕНЬ ЗЛУКИ»

  Уперше в ХХ ст. українська незалежність була проголошена 22 січня 1918р. ІV Універсалом Української Центральної Ради, а вже за рік (22 січня 1919р.) на Софійському майдані в Києві відбулася не менш вагома подія – об’єднання Української Народної Республіки (УНР) і Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР) в одну державу.

  22 січня важливо відзначати і як День Соборності, і як День проголошення першої незалежності. Святкування цього дня саме в такому форматі підкреслює тяглість української державотворчої традиції у ХХ столітті.

  22 січня 1919 р. на Софійському майдані в Києві в урочистій атмосфері відбулося проголошення Акта злуки УНР і ЗУНР в єдину незалежну державу. У зачитаному «Універсалі соборності» відзначалося: «Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України – Західно-Українська Народна Республіка (Галичина, Буковина, Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка.»
  Перше офіційне відзначення свята Соборності на державному рівні відбулося 22 січня 1939 р. в столиці Карпатської України, м. Хусті. Це була наймасовіша за 20 років перебування краю в складі Чехословаччини демонстрація українців – понад 30 тисяч осіб.
  У 71-шу річницю Акта злуки (22 січня 1990 р.) в Україні відбулася одна з найбільших у Центральній і Східній Європі масових акцій – «Живий ланцюг» як символ єдності східних і західних земель та знак ушанування подій Української революції 1917–1921 рр. Понад мільйон людей, взявшись за руки, створили безперервний ланцюг від Києва до Львова. Акція стала одним зі свідчень того, що українці подолали страх перед тоталітарним режимом.

  Сьогодні українські воїни на Сході держави відстоюють не лише незалежність, а й соборність України, як і їхні попередники понад 100 років тому. Сьогодні, коли маємо території не підконтрольні українській владі, День Соборності є приводом нагадати: Крим та Донеччина – були, є і будуть Україна!!!

  Захід проходитиме в прямому ефірі на 👉 фейсбук-сторінці Центральної районної бібліотеки ім. Євгена Плужника. Долучайтеся!

222324
25262728293031

Опитування

Як часто ви відвідуєте бібліотеку?

Ми у фейсбуці