ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
English EN Polish PL Russian RU Ukrainian UK
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

Вас вітає бібліотека ім. М. Костомарова!

Бібліотека ім. М. Костомарова розташована в самому серці мікрорайону Нивки. Її фонди, що постійно поповнюються, нараховують 80 000 примірників книг з різних галузей знань.

У межах проєкту КМДА «Сучасний бібліотечний простір – БібліоHUB», який розпочався в 2017 році, відбувся капітальний ремонт бібліотеки. В тестовому режимі бібліотека почала працювати з 30 вересня 2020 р., а вже в грудні гостинно відчинила свої двері для відвідувачів.

Комфортне, сучасне приміщення, інноваційні послуги, креативні проєкти – все це відтепер доступне для мешканців «Нивок».
Бібліотека стала майданчиком для комунікації членів місцевої громади різного віку: малеча може відвідати зустрічі з дитячими письменниками, майстер-класи в межах пізнавального гуртка «Лабораторія Всезнамуса», молодь провести цікаво та корисно час, погравши в настільні інтелектуальні ігри, відвідавши лекції, психологічні тренінги, зустрічі з видатними особистостями Києва, а громадські активісти – запропонувати, обговорити та втілити ідеї та пропозиції щодо розвитку бібліотеки.

В Інтернет-центрі бібліотеки походять курси комп’ютерної грамотності для студентів Університету третього віку «Онлайн-громадянин», навчання користувачів бібліотеки на базі національної платформи з цифрової грамотності «Дія. Цифрова освіта» (бібліотека є офіційним Хабом платформи), а також з липня 2021 року проходять тестування державних службовців на рівень володіння державною мовою.

З серпня 2021 р. бібліотека стала одним із просторів партнерської мережі YouthFull Київського молодіжного центру! У партнерстві з КМЦ в бібліотеці проходять різні заходи, в яких беруть участь молодіжні громадські спільноти.

Крім цього, бібліотека намагається завжди йти в ногу з часом, запроваджувати сучасні форми роботи, залучати нових партнерів, брати участь у всіх цікавих ініціативах задля формування навичок та потреби в читанні, як життєвій стратегії громадян, а також сприяти розвитку людського потенціалу України.

Бібілотека імені видатного історика, письменника, громадського діяча Миколи Костомарова

У 1957 році на базі громадської бібліотеки створена державна масова бібліотека № 80 Жовтневого району по вул. Баумана,4 (гуртожиток будівельників). 1965 року бібліотека стає центральною бібліотекою Жовтневого району. 1966 рік – бібліотека отримує нове приміщення. Під час адміністративно-територіальної реформи міста у 1968 році вона стає Центральною районною бібліотекою Радянського району. У 1981 році бібліотека переїздить в нове двоповерхове приміщення по вул. Щербакова, 51-в.

З 1 січня 2002 року бібліотека ввійшла до Централізованої бібліотечної системи Шевченківського району.

З 1993 року носить ім’я видатного історика, письменника, громадського діяча Миколи Костомарова

До послуг користувачів

«Book-локація» (Абонементний відділ)

Це відкрита книжкова панорама, де представлені найкращі видання художньої літератури.

 Інформаційно-бібліографічний відділ

Інформаційно-бібліографічний відділ бібліотеки задовольняє запити користувачів на інформацію правового та соціально-побутового характеру, готує бібліографічні покажчики, тематичні списки для абонентів групової інформації, веде електронний каталог.

Простір вільного читання  (Читальна зала)

Своєрідна територія, яка є одночасно і читальним залом, і місцем проведення різноманітних заходів, міні-концертів, а також бібліотечним кінозалом.

«Інтернет-центр бібліотеки»

Інтернет-центр оснащено потужними комп’ютерами з вільним доступом до інтернету. Тут походять курси комп’ютерної грамотності для студентів Університету третього віку «Онлайн-громадянин», навчання користувачів бібліотеки на базі національної платформи з цифрової грамотності «Дія. Цифрова освіта» (бібліотека є офіційним Хабом платформи), а також з липня 2021 року проходять тестування державних службовців на рівень володіння державною мовою.

Зал пізнавальної літератури «Ерудит»

У залі пізнавальної літератури «Ерудит» можна пограти в інтелектуальні настільні ігри чи провести зустріч літературного гуртка. Тут також проходять лекції, навчання та інші освітні заходи, адже зал оснащений інтерактивною дошкою та проектором.

Дитяча ігрова кімната

Особлива територія для найменших читачів бібліотеки. Тут відбуваються зустрічі  з дитячими письменниками, «голосні читання», майстер-класи в рамках клубу «Всезнамус». Батьки сміливо можуть приходити працювати з діточками, оскільки в дитячій кімнаті є достатня кількість іграшок та розвиваючих ігор.

У бібліотеці працює та бескоштовно консультує психолог, кандидат педагогічних наук Черниш Олена Степанівна

Психолог проводить різноманітні цікаві заходи для різних вікових груп користувачів бібліотеки, в тому числі прямі ефіри, які транслюються на сторінці бібліотеки у Фейсбук (в межах постійної рубрики «Поради психолога бібліотеки»).

Дитячий відділ

Розташований в окремому приміщенні, за адресою: вул. Ігоря Турчина, 12.
Працює:
з понеділка по п’ятницю: з 10.00 до 18.00
субота та неділя: вихідні дні

Відділ використання фондів

Розташований в окремому приміщенні, за адресою: вул. Данила Щербаківського, 42/44.

Афіша події бібліотеки

< 2022 >
January
MoTuWeThFrSaSu
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Опитування

Як часто ви відвідуєте бібліотеку?

Ми у Facebook