ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
EnglishGermanPolishUkrainian
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

Вас вітає бібліотека ім. М. Костомарова»!

Публічна бібліотека ім. М. Костомарова розташована в самому серці мікрорайону Нивки. Її фонди, що постійно поповнюються, нараховують 80 000 примірників книг з різних галузей знань.

В рамках проєкту КМДА «Сучасний бібліотечний простір – БібліоHUB», який розпочався в 2017 році, відбувся капітальний ремонт бібліотеки.

В грудні 2020 року наша бібліотека, що перетворилася на сучасний бібліохаб, гостинно відчинила свої двері для відвідувачів.

Комфортне, сучасне приміщення, інноваційні послуги, креативні проєкти – все це відтепер доступне для мешканців Нивок. Бібліотека стала майданчиком для комунікації членів місцевої громади різного віку: малеча може відвідати «літературний сніданок»; батьки – зустрітися з фахівцями різного профілю в бібліотечній агенції «Родинна бібліопоміч». Діти також можуть втілити свої творчі фантазії, відвідавши гурток «Умійки-розумійки», а громадські активісти – запропонувати, обговорити та втілити ідеї й пропозиції щодо розвитку бібліотеки.

У нашій бібліотеці Ви можете втілити свої насміливіші ідеї. 

Ми відкриті для діалогу та запрошуємо всіх до співпраці!

Бібілотека імені видатного історика, письменника, громадського діяча Миколи Костомарова

У 1957 році на базі громадської бібліотеки створена державна масова бібліотека № 80 Жовтневого району по вул. Баумана,4 (гуртожиток будівельників). 1965 року бібліотека стає центральною бібліотекою Жовтневого району. 1966 рік – бібліотека отримує нове приміщення. Під час адміністративно-територіальної реформи міста у 1968 році вона стає Центральною районною бібліотекою Радянського району. У 1981 році бібліотека переїздить в нове двоповерхове приміщення по вул. Щербакова, 51-в.

З 1 січня 2002 року бібліотека ввійшла до Централізованої бібліотечної системи Шевченківського району.

З 1993 року носить ім’я видатного історика, письменника, громадського діяча Миколи Костомарова

До послуг користувачів

«Book-локація»

Це відкрита книжкова панорама, де представлені найкращі видання художньої літератури.

Інформаційно-бібліографічна служба

Інформаційно-бібліографічна служба бібліотеки задовольняє запити користувачів на інформацію правового та соціально-побутового характеру, готує бібліографічні покажчики, тематичні списки для абонентів групової інформації, веде електронний каталог.

Зона вільного читання

«Креатив-форум»

Своєрідна територія, яка є місцем проведення різноманітних заходів, засідань клубів, кінозалом.

«ІТ-парк»

Потужні комп’ютери з вільним доступом до інтернету, 3D-принтер та мультимедійне обладнання з 3D окулярами.

«Зал пізнавальної літератури» – інтелект-портал

Його призначенням є неформальна освіта, клуб інтелектуальних ігор та знайомств з  найактуальнішою літературою, періодичними  виданнями. Цей контакт-простір з кріслами-мішками для відпочинку та спілкування молоді.

Дитяча ігрова кімната

Особлива територія для найменших читачів бібліотеки. Тут відбуваються зустрічі  з дитячими письменниками, «голосні читання», майстер-класи в рамках клубу «Всезнамус». Батьки сміливо можуть приходити працювати з діточками, оскільки в дитячій кімнаті є достатня кількість іграшок та розвиваючих ігор.

Кімната релаксу, «тихого читання» та  місце роботи з психологом бібліотеки

У нашій бібліотеці працює і консультує професійний психолог, кандидат педагогічних наук.

На постійній основі, в співпраці з дорослою та дитячою поліклініками, діє школа усвідомленого батьківства «Мамина школа», відвідавши заняття в якій ви зможете :

 • отримати рекомендації лікаря-гінеколога;
 • дитячого лікаря;
 • юриста;
 • пройти аутотренінг для вагітних, що проводить психолог бібліотеки;
 • ознайомитись з підбірками літератури і періодики.

Школа запрошує майбутніх матусь (і татусів!).

Міні-кафе для зустрічей, бесід за чашкою кави, чаю

Дитячий відділ

Розташований в окремому приміщенні, за адресою:

вул. Ігоря Турчина, 12 і працює:

з понеділка по п’ятницю: з 10.00 до 18.00
субота та неділя: вихідні дні

Відділ використання фондів

Розташований в окремому приміщенні, за адресою:

вул. Щербакова, 42/44 і працює за графіком бібліотеки.

Наша фотогалерея

Афіша події бібліотеки

< 2021 >
January
MoTuWeThFrSaSu
    123
45678910
11121314151617
1819202122
 • ПРО СОБОРНІСТЬ І ДЕРЖАВНІСТЬ УКРАЇНИ ВУСТАМИ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА

  17:30 -18:30
  22/01/2021

  22 січня о 17:30 до Дня Соборності України в бібліотеці ім. М. Костомарова пройде онлайн-вечір патріотичної поезії Тараса Шевченка за участю українського композитора, музиканта та виконавця Ігоря Якубовського.

  Видатний поет, художник, прозаїк, драматург і мислитель Тарас Григорович Шевченко, відображаючи українське тогочасне і минуле, проектував у своїх творах майбутнє.

  Саме за свою життєдіяльність і творчість, патріотичну громадянську позицію він заслужив високоповажних і найвищих для людини титулів.

  До Дня Соборності України бібліотека ім. М. Костомарова проведе онлайн музичний вечір патріотичної поезії за участю доброго друга бібліотеки, чудового композитора, музиканта та виконавця Ігоря Якубовського.

  Бібліотека запрошує всіх шанувальників поезії Тараса Шевченка насолодитись її неперевершеним звучанням у виконанні Ігоря Якубовського 22 січня о 17:30 у прямому етері на фейсбук-сторінці бібліотеки ім. М. Костомарова.

2324
25262728293031

Опитування

Як часто ви відвідуєте бібліотеку?

Ми у Facebook