Щиро вітаємо вас з Різдвом Христовим і запрошуємо полинути у далекий 1847 рік, здійснивши захоплюючу різдвяну подорож нашим улюбленим містом.
Нагадати цікаві традиції святкування Різдва; помандрувати засніженими вулицями Києва; відвідати різдвяний Контрактовий ярмарок на Подолі, а ще дізнатись як святкував Різдво Тарас Шевченко, перебуваючи в Києві, допоможе нам науковий співробітник Музею історичного центру міста Києва Наумова Надія Григорівна. Долучайтесь!
15 січня о 12:00 до Всеукраїнського дня пам’яті «кіборгів» відбудеться онлайн-презентація книги «Позивний «Бандерас». Наші гості – автори книги «Позивний «Бандерас», сценаристи-письменники Сергій Дзюба та Артемій Кірсанов.
Всеукраїнський день пам’яті «кіборгів» було встановлено за ініціативою українських воїнів, які 242 дніборонили Донецький аеропорт.
Бої за аеропорт тривали з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року і закінчились після повної руйнації старого та нового терміналів аеропорту. «Позивний «Бандерас» – книга, яка змушує людей замислюватися над подальшим життям. Це справжній військовий бойовик, заснований на реальних подіях.
20 січня о 12:00 Центральна районна бібліотека ім. Є. Плужника запрошуєу «Літературно-мистецьку вітальню на Прорізній, 15»наонлайн-зустріч з українською співачкою та композиторкою Ганною Тєкучевою.
Ганна Тєкучева – українка з міста Антрацит Луганської області, випускниця Луганського інституту культури та мистецтв, яка зараз живе та працює в Польщі, місті Ґданську, керує вокальним дитячим гуртком «Мелодика», хором «Вирій» та створює й розвиває музичні проєкти національного значення. Під час заходу Ганна розповість, про: ⁃ життя і творчість за межами України; ⁃ свою композиторську діяльність; ⁃ творчі ініціативи, в тому числі про свій проєкт «Нове життя гданьских мелодій: там, де середньовіччя зустрічається з сучасністю»; ⁃ як виникли ідеї осучаснювати вже відомі мелодії і як при оранжуванні вдається зберегти їх самобутність; ⁃ та багато іншого.
21 січня 2021 року о 12:00 Центральна районна бібліотека імені Євгена Плужника та Музей історичного центру міста Києва запрошують на віртуальний історичний хроноскоп «ВЕЛИЧНИЙ ДЕНЬ ЗЛУКИ»
Уперше в ХХ ст. українська незалежність була проголошена 22 січня 1918р. ІV Універсалом Української Центральної Ради, а вже за рік (22 січня 1919р.) на Софійському майдані в Києві відбулася не менш вагома подія – об’єднання Української Народної Республіки (УНР) і Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР) в одну державу.
22 січня важливо відзначати і як День Соборності, і як День проголошення першої незалежності. Святкування цього дня саме в такому форматі підкреслює тяглість української державотворчої традиції у ХХ столітті.
22 січня 1919 р. на Софійському майдані в Києві в урочистій атмосфері відбулося проголошення Акта злуки УНР і ЗУНР в єдину незалежну державу. У зачитаному «Універсалі соборності» відзначалося: «Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України – Західно-Українська Народна Республіка (Галичина, Буковина, Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка.» Перше офіційне відзначення свята Соборності на державному рівні відбулося 22 січня 1939 р. в столиці Карпатської України, м. Хусті. Це була наймасовіша за 20 років перебування краю в складі Чехословаччини демонстрація українців – понад 30 тисяч осіб. У 71-шу річницю Акта злуки (22 січня 1990 р.) в Україні відбулася одна з найбільших у Центральній і Східній Європі масових акцій – «Живий ланцюг» як символ єдності східних і західних земель та знак ушанування подій Української революції 1917–1921 рр. Понад мільйон людей, взявшись за руки, створили безперервний ланцюг від Києва до Львова. Акція стала одним зі свідчень того, що українці подолали страх перед тоталітарним режимом.
Сьогодні українські воїни на Сході держави відстоюють не лише незалежність, а й соборність України, як і їхні попередники понад 100 років тому. Сьогодні, коли маємо території не підконтрольні українській владі, День Соборності є приводом нагадати: Крим та Донеччина – були, є і будуть Україна!!!