ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
EnglishGermanPolishUkrainian
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

Вас вітає Центральна районна бібліотека ім. Є. Плужника!

pluzhnika-biblioteka

Центральна районна бібліотека ім. Є. Плужника — одна з найвідоміших і найпопулярніших у Києві. Вона міститься в історичному центрі, на вулиці Прорізній, 15. Розташована бібліотека дуже зручно, в самому центрі міста поряд зі станціями метро “Хрещатик”, “Театральна”, “Золоті ворота” і “Майдан Незалежності”.

Щороку бібліотека обслуговує понад 5 700 користувачів. ЇЇ фонд становить понад 45 тисяч примірників, серед яких і раритетні видання, і сучасні книжки, є також інтернет-центр та Wi-Fi зона, послуги яких безоплатні.

Формування її книжкового фонду було розпочато одразу після Великої Вітчизняної війни (в 1948 році). Наприкінці серпня 1952 року бібліотеці Ленінського району було надано приміщення в новобудові за адресою вулиця Прорізна, 15 (за радянських часів вул. Свердлова), в якому бібліотека розміщується і до тепер.

Ім'я Євгена Плужника

З 1992 року бібліотека носить ім’я визначного українського поета, лірика Євгена Плужника, який жив і працював у будинку поруч з бібліотекою.

 Меморіальну дошку Плужнику Євгену Павловичу  встановлено  на стіні київського будинку №18/1 по вулиці Прорізній.

Книжковий фонд бібліотеки

З жовтня 2002 року Центральна районна бібліотека (ЦРБ) ім. Є. Плужника очолює Централізовану бібліотечну систему (ЦБС) Шевченківського району м. Києва.

Книжковий фонд ЦРБ ім. Є. Плужника, що налічує понад 45 тисяч примірників. На наших полицях читач знайде сучасну та класичну українську й  світову художню літературу, видання з літературознавства, історії, філософії, мистецтва, Всесвітню історію мистецтв, підручники з певних навчальних дисциплін, закони України та постанови Кабінету Міністрів України за часи незалежності, а також періодичні видання (газети, журнали) на кожний смак і вікову аудиторію. Для шанувальників раритетів – найдавніше видання – повний енциклопедичний словник Брокгауза і Ефрона.

Всі ці скарби чекають вас на полицях бібліотеки!

Крокуємо в ногу з часом

У серпні 2005 року за рахунок коштів з міського бюджету в бібліотеці для відвідувачів відкрито Інтернет-центр (5 робочих Інтернет-місць), його послуги безоплатні.

У бібліотеці на Вас чекають:

  • зустрічі з депутатським корпусом району, громадськими організаціями й об’єднаннями;
  • правоосвітні семінари-лекції  Правобережного київського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги;
  • літературно-музичні вечори з акторами Київського класичного художнього альтернативного театру (КХАТ), Київського національного академічного Молодого театру тощо;
  • творчі зустрічі з поетами й письменниками України та популярними  видавництвами. Шанувальникам поетичного слова дарують свої поетичні діаманти наші улюблені автори: Іванна Братусь (авторка-виконавець, психолог) та Вікторія Осташ (член Національної спілки письменників України, засновниця Київської арт-спільноти «Перехрестя»), міцна дружба з якими поєднує нашу бібліотеку вже тривалий час;
  • конкурси-вікторини та лекції з освітніх програм для учнів шкільних закладів Шевченківського району, до яких запрошують наукових співробітників київських музеїв.

  Центральна районна бібліотека ім. Є. Плужника плідно співпрацює з«Університетом третього віку» та болгарською громадою м. Києва «Родознаніє» (Україно-болгарського центру «Сердіка»).

Якщо для розвязання проблеми у Вас бракує інформації – зверніться до бібліотекаря.

 

Афіша подій

< 2020 >
July
MoTuWeThFrSaSu
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Опитування

Як часто ви відвідуєте бібліотеку?

Ми у фейсбуці