ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
English EN Polish PL Russian RU Ukrainian UK
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

“Різдвяні посиденьки”

Вже водять зіроньки на небі хоровод
В оселях затишно й привітно
Магічно мерехтять ялинки
Та манять нас у світ чудес!
Завжди усміхнено й привітно
До нас приходить Новий рік!

Щоб все розпочинати знов і знов
З надією та вірою в майбутнє!
Нехай панують в кожного із вас
Здоров’я й щастя, радість і любов!
Несіть в собі вогонь життя
Та запаліть його у інших!

«Зима іде, свята веде», – так кажуть у народі. І дійсно, ця пора року багата на веселі та яскраві свята. Тож не дивно, що її урочистості найулюбленіші. Народні свята різдвяно-новорічного циклу дуже колоритні, цікаві своєю самобутністю і чарівністю, мудрістю і глибиною народної філософії, дивовижною красою і духовністю української нації. День святого Миколая, Новий рік, Різдво, Щедрий вечір, Водохрещі несуть у наші оселі та серця добро, любов, оновлення, злагоду та щирість радісних побажань.

10 січня 2020 р. у Центральній районній бібліотеці ім. Є. Плужника відбулися традиційні «Різдвяні посиденьки». І не дивно, що вони відбулися саме у період святок. «Різдвяні посиденьки» пройшли в автентично-світському форматі за найкращими українськими традиціями  святкування Нового року та Різдва.

У читальній залі бібліотеки зібралися всі ті, кого познайомила, подружила, об’єднала та згуртувала її величність «Книга».  Першокнигою, книгою книг називають Біблію. 2020 рік проголошено «Всесвітнім роком слова божого», роком Біблії.
У різдвяні дні звучить повсюдно велика шана Всевишньому  і саме презентація книжкової виставки «Біблія – крила душі» на цьому заході стала маленькою часточкою нашої шани.

Наш святковий захід було побудовано на кшталт віртуального різдвяного журналу, що майорів розмаїттям наступних сторінок: поетичною, краєзнавчою, музичною, традиційною з Дідом Морозом та подарунками, народознавчою, а також сторінкою, наповненою дивовижними голосами юних співачок зі школи мистецтв Софії Кисіль, Єлизавети Стельмах та Людмили Горбунової.

За допомогою краєзнавчої сторінки наші глядачі опинилися на святкуванні Нового року у Києві 19 – поч. 20 ст.
Поринути у магію свята саме того часу нам вдалося завдяки найяскравіших моментів фільму «Традиції святкування Різдва і Нового року у старому Києві», а також дитячих спогадів Олександра Вертинського та Сержа Лифаря, що звучали у фільмі журналістки, режисера, переможниці Всеукраїнського конкурсу «Телетріумф» за цикл передач «Київські мініатюри», читачки нашої  бібліотеки – Іванни Чередниченко.

У супроводі гітари розпочалася наша музична сторінка. Завдяки ангельському голосу талановитої авторки-виконавиці, дипломанта та лауреата конкурсів пісенної творчості, кандидата педагогічних наук, психолога, авторки тренінгових програм та соціальних проєктів і, звичайно, нашої читачки  Іванни Братусь та її донечки Марії, ми поринули у чарівний світ різдвяних пісень, старовинних колядок та поетичних творів авторки.

Новорічно-різдвяна вікторина уособила в собі народознавчу сторінку нашого різдвяного журналу. Вона підтвердила обізнаність наших гостей у народознавчих традиціях України та світу. На завершення вікторини найактивніші її учасники отримали маленькі різдвяні призи.

Яке ж святкування Нового року без Діда Мороза та подарунків? А головним подарунком читачеві є книга. Тому  самим активним читачам нашої бібліотеки, які були запрошені на захід, Дід Мороз урочисто вручав книжкові подарунки. Та, безумовно, родзинкою святкового дійства був вихід різдвяного тріо співачок в українському народному вбранні в образі двох Солох та юної дівчини «на виданні». Ці образи прекрасно втілили співробітники відділу обслуговування Тамара Чеховська, Ірина Мініна  та Тетяна Михайлова. Вони своїм співом спонукали глядацьку залу бути причетними до справжнього різдвяного дійства, яке незабаром переформатувалось у справжню фотосесію.

Центральна районна бібліотека ім. Є. Плужника вітає всіх з різдвяно-новорічними святами! Хай здійсняються усі ваші мрії та бажання!

 

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*