ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
EnglishGermanPolishUkrainian
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

ОНЛАЙН-ПОДОРОЖІ СВІТОВИМИ ТА УКРАЇНСЬКИМИ МУЗЕЯМИ: ВІРТУАЛЬНА ЕКСКУРСІЯ ДО МУЗЕЮ ОБРАЗОТВОРЧИХ МИСТЕЦТВ (БУДАПЕШТ)

Бібліотека ім. М. Костомарова продовжує відвідувати разом із читачами найцікавіші музеї світу. У новій онлайн-подорожі бібліотекарі разом з читачами прямують до Будапешта в Музей образотворчих мистецтв – один з найзнаменитіших музеїв Європи.

Музей образотворчих мистецтв Будапешта (Museum of Fine Arts) існує вже понад 100 років і зберігає в своїх стінах найчисленніше в країні зібрання творів зарубіжних майстрів. У ньому зібрані світові шедеври живопису, скульптури та графіки всіх часів, вражаючи своїм різноманіттям і високою художністю.

Він був заснований в 1906 році й розташувався в чудовому будинку, побудованому в стилі неокласицизму. Всі колекції розмістилися на трьох поверхах й діляться на кілька категорій. Таким чином, відвідувачі мають змогу вибрати експозиції згідно зі своїми інтересами – поглянути на предмети античного, єгипетського або європейського мистецтва.

У будівлі відкрита бібліотека угорської та міжнародної літератури з історії мистецтв. У ній зберігаються 250 000 навчальних посібників і останніх наукових робіт з усього світу.

У залах Музею образотворчих мистецтв також діють тимчасові виставки, відкриваючи широкому загалу красу та неповторність робіт Ренуара, Мікеланджело, Леонардо да Вінчі, Ван Дейка та інших корифеїв живопису.

 

Відмінною рисою колекцій є їх багатогранність та історична спадкоємність, масштабність експозицій і різноманіття представлених видів мистецтва.

Адміністрація вважає, що їжа і мистецтво тісно пов’язані між собою. Дійсно, адже темою багатьох натюрмортів є саме їжа – хліб, фрукти. Сніданки, обіди і вечері на своїх полотнах зображали Веласкес, Буше та Пікассо. Саме тому на території музею працює арт-кафе, де всі бажаючі можуть скуштувати найкращі страви угорської кухні.

Ще один дещо незвичний об’єкт інфраструктури в будівлі музею – це магазин, в якому можна придбати креативні предмети декору для дому та офісу, прикраси та аксесуари, книги й журнали, канцтовари та розвиваючі ігри для дітей.

Історія музею

Історія створення музею бере свій початок в кінці XIX століття, коли граф Міклош Естерхазі передав свою приватну колекцію в державну власність. Його прикладу незабаром послідували й інші меценати. Кількість цінних творів мистецтва поступово збільшувалася, тому в 1886 році було прийнято рішення побудувати за державний рахунок будівлю для музею.

Примітно, що це чи не єдиний випадок в європейській історії, коли такий масштабний проект був реалізований завдяки активності громадськості, а не вподобанням монарха.

Архітекторами нової будівлі музею стали Альберт Шікеданц і Фюлеп Херцог. Саме завдяки їм сьогодні ми можемо милуватися розкішним фасадом, прикрашеним величними коринфськими колонами й порталом із зображенням битви лапифів з кентаврами.

Музей образотворчих мистецтв Будапешта: колекції

  1. Єгипетська колекція включає статуетки, предмети побуту, бронзові амулети, фрагменти написів, рештки саркофагів. Перші артефакти були привезені ще в XIX столітті, потім скарбниця поповнювалася аж до 2003 року сотнями унікальних зразків.
  2. Експозиція античного антикваріату дозволяє гостям ближче познайомиться з художніми цінностями, які охоплюють період від III тисячоліття до н.е. до VII століття до н.е.
  3. У Старій Галереї представлені роботи Рафаеля, Джорджоне, Тиціана, Тінторетто і Тьєполо. Серед голландських полотен – шедеври Петрус Крістоса, Джерарда Девіда, Ван Дейка, Якоба ван Рейсдала. Легендарні Веласкес, Ель Греко, Гойя і Мурільо прикрашають експозицію іспанського живопису.
  4. Колекція скульптур містить понад 600 робіт епохи італійського Ренесансу та бароко, а також часів німецько, голландсько та французького Середньовіччя. Найцікавішим експонатом є статуя Коні невідомого майстра (хоча більшість мистецтвознавців приписують авторство Леонардо да Вінчі), також виставлені роботи австрійського бароко, створені за творами Доннера і Мессершмидта.
  5. Колекція угорських предметів мистецтва охоплює часовий період з 1600 по 1800 рр. і включає в себе скульптури, предмети релігійних культів, живописні полотна, дерев’яні вироби в позолоті та інші шедеври.

У Будапештському музеї образотворчих мистецтв знаходяться графічні малюнки та гравюри європейських художників, включаючи Леонардо, Рафаеля, Дюрера, Рембрандта, Ван Гога і Сезанна. На жаль, через високу чутливості паперу до світла всі ці роботи не виставляються в галереях, а розміщені в сховищах.

Витвори мистецтва Музею надихнули співробітників на розробку цікавих і незвичайних програм з метою розширення кругозору дітей, молоді та дорослої публіки.

У музеї регулярно проводяться комплексні та тематичні екскурсії в супроводі компетентного гіда. Деякі з них спеціально організовуються для людей з обмеженими можливостями.

Музей образотворчих мистецтв онлайн 

Всі тури по музею є інтерактивними й покликані не просто забезпечити гостей фактами, а допомогти сформувати незалежну думку, в процесі обговорення актуальних тем і виявлення широких культурних і мистецьких зв’язків між країнами.

У вихідні дні і вечорами гості столиці відвідують такі культурно-розважальні заходи, як танцювальні вечори, перегляд кінофільмів, театральні вистави, концерти та ін. Під час весняних і осінніх канікул школярів запрошують взяти участь в сімейних і дитячих програмах – квестах, вікторинах, незвичайних тематичних екскурсіях. Окремі модульні сесії організовуються для дітей і дорослих в освітніх цілях. Як правило, кожна екскурсія покликана детально розкрити певну вузьку тему, наприклад, порівняння грецького і римського мистецтв.

Приїжджаючи на відпочинок в Будапешт, обов’язково відвідайте цей чудовий музей.

Вражаюча архітектура монументального будови, багаті колекції і демократична атмосфера відображають всю суперечливість і багатогранність світового мистецтва.

BIBLIO-NIVKI

 

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*