ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
English EN Polish PL Russian RU Ukrainian UK
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

«Крути… І біль і сум, і вічна пам’ять»

Є в історії України події, які стали знаковими, символічними. Такою подією є героїчна смерть під залізничною станцією Крути молодих захисників Української Держави.

29 січня 1918 року на підступах до Києва, під станцією Крути, зустрілися в пекельному бою українські підрозділи Центральної  Ради та більшовицькі війська, які йшли з Росії. Проти 300 українських юнкерів, студентів та гімназистів виступало понад 4 тис. червоних радянських вояків на чолі з Михайлом Муравйовим. Щоб наша держава жила, багатьом її патріотам прийшлося пожертвувати своїм життям. І надто вражає, коли на таку самопожертву йдуть молоді люди, які тільки почали здійснювати свій життєвий шлях. Не можна викреслити з пам’яті людської той великий та безсмертний подвиг юних студентів,що захищали українську державність, поклавши на її вівтар найцінніше – своє життя.

«Ще юнаки, ще майже діти,

А навкруги і смерть, і кров.

На порох стерти, перебити!-

Іде на Київ Муравйов.

Полків його не зупинити,

Та рано тішетесь кати:

Коли стають до зброї діти,

Народ цей – не перемогти.»

«Крути… І біль і сум, і вічна пам’ять» – під такою назвою в стінах бібліотеки ім. О. Теліги пройшов історичний урок. Зазирнути в минуле, відкрити ще одну сторінку нашої історії, усвідомити суть трагедії, ім’я якої Крути, учням КІТЗ НАУ допоміг виступ директора Музею історичного центру м. Києва Клименко Н. М. Цікава, змістовна доповідь доповнювалась переглядом документального фільму.

 

 

 

 

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*