ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
English EN Polish PL Russian RU Ukrainian UK
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

До Дня пам’яті Кіборгів: відеоперегляд художнього фільму режисера Ахтема Сеїтаблаєва «Кіборги. Герої не вмирають»

Сьогодні, 16 січня, в Україні відзначається День пам’яті захисників Донецького аеропорту. Всеукраїнський день пам’яті “кіборгів” було встановлено за ініціативою українських воїнів, які 242 дні боронили Донецький аеропорт.
Бої за аеропорт тривали з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року і закінчились після повної руйнації старого та нового терміналів аеропорту. В обороні аеропорту також брали участь волонтери і медики.
За стійкість і незламність українських захисників назвали “кіборгами”. Вони стали символом мужності та відданості ідеалам вільної та незалежної України.

У Донецькому аеропорту та селищі Піски протягом цього періоду воювали спецпризначенці 3-го окремого полку, бійці 79, 80, 81, 95 окремих аеромобільних та 93 окремої механізованої бригад, 57 окремої мотопіхотної бригади, 90-го окремого аеромобільного та 74-го окремого розвідувального батальйонів, бійці полку “Дніпро-1”, Добровольчого українського корпусу (ДУК) та інші.
У період з 18 до 21 січня 2015 року внаслідок підриву окупантами терміналу ДАП загинуло 58 кіборгів, тож 21 січня було прийнято рішення відвести українських військовослужбовців з нового терміналу, який був повністю зруйнований і не придатний для оборони.
Захищаючи Донецький аеропорт, загинули понад 200 українських захисників, поранено понад 500. Багатьох із них відзначено державними нагородами, деяких – посмертно.

У День вшанування пам’яті загиблих «кіборгів», у Центральній районній бібліотеці імені Євгена Плужника для відвідувачів бібліотеки відбувся відеоперегляд фільму режисера Ахтема Сеїтаблаєва «Кіборги. Герої не вмирають» (2017).

Світла пам’ять Героям! Герої не вмирають!

 

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*