ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
EnglishGermanPolishUkrainian
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

Написане лишається…

28 липня 2020 року виповнюється 140 років від дня народження Володимира Кириловича Винниченка.

Володимир Винниченко – видатний український громадсько-політичний діяч, один  з керівників Української революції, визначний письменник і драматург, художник та гуманіст-мислитель.

Він займає помітне місце в історії України, та мало хто знає про бурхливе особисте життя В. Винниченка.

Жінки Володимира Винниченка любили. Любили віддано і відчайдушно. А деякі з тих, котрі потрапляли у поле його незбагненої притягальної сили, готові були заради нього на все.

Та Володимир Кирилович зустрів у житті свою справжню любов – Розалію Ліфшиць. Розалія Яківна Ліфшиць (1886-1959 р.р.), тоді – студентка медичного факультету Сорбонни, що походила із заможної єврейської родини.

Зустрілися вони у Парижі, ймовірно, в 1909 році.

Розалія – вродлива молода жінка – стала його дружиною та
відданим другом; вона до останку залишилася з ним, розділяючи обопіл усе, що випало на їх долю. Їхнє взаємне листування становить собою своєрідний зліпок із життя на відстані, що
ввібрав у себе майже все, чим жили, про що думали двоє таких близьких людей. Виявлено 140 листів, насичених любов’ю та палаючими почуттями упродовж усього життя…

Справедливо писав про ці листи В. Панченко: «Перебирати їх – все одно, що ворушити попіл недавно погаслого вогнища в глибині якого ще іскриться жар».

Написане лишається…

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*