ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
EnglishGermanPolishUkrainian
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

Віртуальна екскурсія «ДЕНЬ КИЄВА В БІБЛІОТЕЦІ»

      Шановні друзі!

Незабаром наше прекрасне місто в черговий раз буде святкувати День Києва. Бібліотека ім. М. Чернишевського також долучилася до відзначення цього свята, запрошуючи  усіх  бажаючих на захоплюючу віртуальну екскурсію до нашої бібліотеки, де розташовано виставку експозицію «Дегтерьовські доброчинні заклади», присвячену благодійнику, меценату, почесному громадянинові м. Києва

Михайлу Парфентійовичу Дегтярьову.

Протягом всього життя Михайло Дегтерьов керувався словами з «Повчання Володимира Мономаха»: «Перш за все не забувайте убогих, а яко можете, по силі годуйте їх і подавайте сиротам. І вдову захистіть, не дайте сильним губити людину».

Михайло Парфентійович Дегтерьов віддавав власні засоби, час і енергію тим, хто мав потребу, організовував добродійні товариства. На рахунку М. Дегтерьова було багато благодійних справ, але його наймасштабнішим і відомим проектом стали його доброчинні заклади – притулок для інвалідів, убогих, непрацездатних, старих людей і дітей віком від народження до 13 років.

26 жовтня 1902 року містечко доброчинних закладів було урочисто освячено на честь його відкриття, але на жаль вже після смерті М. П. Дегтерьова (1898 рік).

З ініціативи громади мікрорайону було вирішено в бібліотеці ім. М. Чернишевського розгорнути меморіальний куточок, присвячений життю та доброчинній діяльності Михайла Парфентійовича .

Урочисте відкриття експозиції відбулося 27 жовтня 2017 року і  було приурочене до 185-річчя з дня народження великого доброчинця.

З упевненістю можна сказати, що Михайло Дегтерьов – Людина з великої літери. А вулиці, на якій розташована наша бібліотека  – велика честь носити його ім’я!

Відкриваючи для себе історичні діаманти, подібні вчинку М. Дегтерьова, глибоко відчуваєш, що «добро» – не відгомін минулого, що це – поняття поза часом, яке актуально і понині.

(фотогалерея віртуальної екскурсії містить світлини з архіву бібліотеки: лютий 2020 р.; 2019 р. та 27 жовтня 2017 р.)

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*