ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
English EN Polish PL Russian RU Ukrainian UK
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

«Торкну вустами мовний колос»

Бібліотека ім. М. Костомарова провела для студентів Центру професійної освіти технологій та дизайну м. Києва поетичний захід «Торкну вустами мовний колос» за участю композитора, музиканта та виконавця – Ігоря Якубовського.

21 лютого всі народи Землі відзначають Міжнародний день рідної мови. Саме у цей день кожен має змогу відчути себе частиною свого великого народу. Мова – це той інструмент, який єднає націю, народ в єдине ціле. Тож, ведучий заходу Ігор Якубовський – співак і композитор, виступ якого є окрасою будь-якого заходу бібліотеки ім. М. Костомарова, привітав присутніх на святі української мови, адже українська – це краща мова єднання.

Що ми знаємо про українську мову? Українська мова належить до слов’янської групи індоєвропейської мовної родини. Українська мова – одна з найбільш вокальних та милозвучних мов світу. А що доводить її давнє існування? Як переконують історики, перша згадка про українські слова датована 448 роком. Українську мову офіційно визнали літературною після видання «Енеїди» Івана Котляревського. Перший український «Буквар» видав у 1574 році у Львові першодрукар Іван Федоров. До наших часів дійшов лише один примірник книги, який було знайдено у 1927 році в Римі.

Чи багато у світі україномовних людей? Дослідники кажуть, що 45 мільйонів назбирається точно. Могло би бути більше. Але до 1990-х років українська мова близько 376 років перебувала під забороною чи під утисками, піддавалася репресіям, або не мала повноправного державного статусу в тих країнах, до складу яких входили українські землі.

Український народ має своїх визнаних світом геніїв, серед них: Тарас Шевченко, Іван Франко, Леся Українка, Микола Вінграновський, Василь Симоненко, Ліна Костенко.

Поезія та вірші сучасних поетів звучали у концерті співаної поезії композитора, співака Ігоря Якубовського. Імпровізований поетичний альбом не залишив байдужим нікого.

BIBLIO-NIVKI

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*