ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
English EN Polish PL Russian RU Ukrainian UK
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

«Скипіло образою серце юнацьке – І триста із кращих, найкращих пішло…»

Сто два роки тому, 29 січня 1918 року, відбувся бій під Крутами. Тоді близько 400 курсантів і студентів стримали наступ на Київ майже чотиритисячної армії більшовиків. З приводу цієї події у бібліотеці ім. С. Васильченка було проведено Годину пам`яті з учнями восьмого класу шк. № 139 «Скипіло образою серце юнацьке – І триста із кращих, найкращих пішло…»

Учнів ознайомили з цією сумною та трагічною стрінкою в історії України. Діти мають знати та пам`ятати про подвиг юних курсантів та гімназистів і причину цієї трагедії.

Бій під Крутами відбувся на залізничній станції «Крути» в сучасній Чернігівській області, за 130 кілометрів від Києва. Тривав він понад п’ять годин. Загін із курсантів, студентів та гімназистів зійшовся у нерівному бою з багатотисячною армією Михайла Муравйова. 27 юнаків потрапили після бою в полон до більшовиків та були страчені.Чому ж молоду державу захищали необстріляні студенти-добровольці, а не військо? Як відбувався нерівний бій? Саме ці питання і були розкриті школярам.

 

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*