ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
English EN Polish PL Russian RU Ukrainian UK
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

Школярі в гостях у Княжого Києва та єврейської бібліотеки.

Чи може бути щось кращим за сонце, свіже повітря та пішу подорож, запитаєте ви?

Тільки якщо все це поєднується з цікавими розповідями про історію рідного міста!

Саме так вважають у бібліотеці ім. Ошера Шварцмана та Музеї історії Десятинної церкви,

які в межах проєкту «Красень Кієвъ шле Вам привіт!» запросили 12 вересня до спілкування

восьмикласників київської спеціалізованої школи №52.

Ареал історичних місць, пов’язаний з історією Княжого Києва та часів розквіту Київської Русі майже весь розташований на території Шевченківського району столиці. І саме цими стежками повела школярів старший науковий співробітник музею, історик Валентина Орлова. Дивіться самі – Дитинцем, від пам’ятного знаку заснування Русі біля Національного музею історії України, по залишках фундаментів стародавніх палаців та Десятинної церкви, вулицею Володимирською, Великою Житомирською, від Михайлівської до Софіївської площі, знову Володимирською з зупинками біля Софії та Золотих воріт, Ярославовим Валом та маленькими історичними вуличками Стрілецькою, Стрітенською, минаючи Рейтарську, Георгіївський провулок… Це місця, де, як то кажуть, кожен камінчик сам може розповісти будь яку історію та й сам є цією історією.

Сама екскурсія була побудована не у звичайному форматі «екскурсовод розповідає», а на інтерактивному спілкування з дітьми, де останні згадували пройдений на уроках історії матеріал та закріплювали його додатковою інформацією. Велику увагу приділили єдиній жінці на київському престолі та першому християнському правителю цих земель княгині Ользі, її мудрості та далекобаченню. А оскільки тандем музею та бібліотеки певною мірою можна вважати міжнаціональним, то й під час екскурсії багато йшлося про народи, що здавна населяли ці землі. Серед інших тем була історія обрання Володимиром Великим релігії з поміж християнства, юдаїзму, ісламу. Біля Караїмської кенаси згадали про один з корінних народів України, хто як і євреї сповідує іудаїзм. Вже пізніше, у бібліотеці розмовляли про першу письмову згадку про Київ, відому як «Київський лист» – історичний документ, який свідчить про більш ніж тисячолітню історію співіснування у Києві слов’ян та юдеїв.

Княжими стежками ми дійшли до бібліотеки ім. Ошера Шварцмана, де завершилась перша частина екскурсії та почалася друга – знайомство з першою державною бібліотекою єврейської літератури, її історією, книжковим фондом, зокрема, деякими вже раритетними виданнями на кшталт прижиттєвого зібрання творів Шолом-Алейхема, розповіді про творчі акції, зустрічі та виставки, що тут відбуваються. Справила на гостей враження й виставка «Невідомі імена. Олена Духневич», що наразі експонується тут. А на останок, щоб позитивні враження залишились якнайдовше, залучили учнів до ще одного інтерактиву: завдяки театральному проєкту «Studio Ш-А!» та його «гримерці» дехто з них перевтілився у київських персонажів кінця ХІХ-початку ХХ століття киян та став «статистом», а інші – глядачами у маленькій сценці з вистави «Шолом-Алейхем, Києве!»

Тож, до нових зустрічей. І нехай яскраве сонце завжди світить красеню Києву та його молоді!

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*