ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
English EN Polish PL Russian RU Ukrainian UK
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

Психологічний тренінг з вибору професії «ХОЧУ+ МОЖУ+ТРЕБА»

В бібліотеці ім. М. Костомарова 16 вересня відбувся психологічний тренінг з вибору професії для учнів 10 класу школи І-ІІІ ступенів №95.

Проблема вибору професії відома з давніх часів. Ще в середині третього тисячоліття до нашої ери в Стародавньому Вавилоні проводилися випробування випускників шкіл, де готувалися писарі, а в Стародавньому Китаї вже існувала система перевірки здібностей осіб, що бажали зайняти посади урядових чиновників.
Давньогрецький філософ Платон зазначав: “…люди народжуються не дуже схожими один на одного, їх природа буває різна, та й здібності до тієї чи іншої справи теж …”
Можна зробити все в більшій кількості краще і легше, якщо виконувати одну яку-небудь роботу відповідно своїм природним задаткам … У світі сьогодні існує понад 40 тисяч професій і спеціальностей. Але їх кількість під впливом розвитку науково-технічного прогресу постійно змінюється. Вважається, що протягом 10 років зникає близько 5000 професій і стільки ж виникає нових. За деякими підрахунками ще 30 років тому половини сучасних професій не існувало.

А яка ж формула вибору професії? Ця формула має свої хитрощі. Про них і розповіла підліткам психолог бібліотеки ім. М. Костомарова Олена Черниш.

Хитрість перша – ХОЧУ.
«Хочу» – це твої інтереси та нахили.
❗ПОДУМАЙ!
Чим ти понад усе любиш займатися?
Уроки з яких предметів тобі подобаються?
Що тобі цікаве в твоєму шкільному житті?

Хитрість друга – МОЖУ.
«МОЖУ» – це твої можливості.
❗ПОДУМАЙ!
Який предмет тобі дається найлегше в школі?
Для виконання яких завдань тобі не потрібно сили волі, а при цьому все виходить?
Ти посидючий чи вертлявий?
Ти любиш шум, чи тишину?
Для тебе краще провести час серед людей чи побути на самоті?
Як ти ставишся до свого здоров’я?

Хитрість третя – ТРЕБА
«Треба» – це ті, хто потрібний сьогодні нашій державі або, іншими словами, хто без проблем завжди знайде роботу та буде гарно заробляти
❗ПОДУМАЙ!
Чи потрібні нашій державі юристи, економісти, водії, теслярі, фрезерувальники, візажисти…?
Учасники заходу взяли участь в інтерактивній вправі «щоб стали майстром своєї справи треба…? Та «Лотерея долі».
Обговорювали з психологом різні ситуації, які можуть виникати при виборі професії. Дізнались як розвивати вміння планувати та досягти професійних цілей, брати на себе відповідальність за своє майбутнє.
Отож, ми можемо зробити висновок «На долю надійся, але сам не сиди».
Щоб мати змогу повністю реалізувати свій потенціал, уникнути розчарувань і невпевненість в собі, та у своєму майбутньому обирати професію треба свідомо й  помірковано.

BIBLIO-NIVKI

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*