ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
English EN Polish PL Russian RU Ukrainian UK
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

ПОДОРОЖ-ГРА «НОВОРІЧНА КРУГОВЕРТЬ»

В межах проєкту «Веселкова країна», бібліотека ім. М. Костомарова провела подорож-гру «Новорічна круговерть» у дитячому садочку №467. Ведучі: Жученко Марина, Страковська Олена.

Новий рік – найулюбленіше та найчарівніше свято для дітей. Бо настає для них казковий час: звичайна лісова ялинка стає центром святкового дійства, де малеча зранку на Новий рік знаходить бажані подарунки, а яскраві феєрверки створюють гарний настрій. Такий чудовий настрій панував у вихованців дитячого садочка №467, куди і завітали працівники бібліотеки ім. М. Костомарова.

Свято Новий рік – це гарна нагода познайомитися з культурою та традиціями інших країн, а ще дізнатися, коли та як проходить святкування Нового року на інших континентах. А у цьому завжди допоможуть вірні друзі – книги, енциклопедії та глобус.

Перша країна – це чарівна Італія. «Ой, а у цієї країни привабливий вигляд на глобусі! Схожа вона на чобіток, який загубив кіт з казки» – весело гомоніла малеча. Святкують Новий рік італійці у той самий день, що і ми, українці. Діти отримують подарунки, але не від діда Мороза, а Баббо Натале. У новорічну ніч усі італійці одягають щось червоне, навіть поліцейським дозволяють одягати червоні шкарпетки.

Наступна країна Данія. Не зважаючи на те, що в цій країни зима набагато суворіша за нашу, подарунків і свят у малечі від цього не менше. Подарунки дітям відразу дарують два Діда Мороза – Юленіссе та Юлеманден.

Далі глобус запросив дітей до Китаю, але Новий рік у цій країні відзначають в період між 21 січня і 21 лютого (за своїм східним календарем) і це свято називається – Святом Весни. Урочистості тривають 15 днів і закінчується вони Святом ліхтарів. А ось в Індії Новий рік називається Дівалі, або Фестиваль Вогнів. Проходить він у кінці жовтня або на почату листопада. У цей день прийнято дарувати цікаві подарунки.

Після крижаної зими дітки з бібліотекарями потрапили у спекотне літо, під палаюче сонце на інший континент. Це Мексика. Традиції та звичаї святкування істотно відрізняються від поширених у світі. Замість ялинки – піньята, своєрідна паперова лялька, всередині якої розміщуються різноманітні подарунки. Та щоб їх отримати, треба з заплющеними очима розбити цю ляльку. Це улюблена розвага мексиканських дітей.

Помандрувавши по світу, малеча повернулась до своєї рідної домівки, до України: згадали свої традиції та взяли участь у вікторині. І теж вирішили зробити цікаві подарунки для своєї родини та друзів. Майстер-клас «Подаруночок-пакуночок» мав на меті зробити незвичну прикрасу для ялинки, у яку можна покласти цукерки, горішки та подарунки.

Про традиції святкування Нового року в різних країнах можна розповідати довго. Але, де б не зустрічали люди Новий рік, всі вони пов’язують із цим святом світлі надії, щасливі зміни. Ось чому це свято залишається улюбленим, очікуваним, чарівним для всіх жителів різних країн світу!

BIBLIO-NIVKI

 

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*