ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
EnglishGermanPolishUkrainian
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

Пам’ятка для батьків та дітей «Безпечне літо»

З нагоди Міжнародного дня захисту дітей, який відзначається 1 червня, бібліотекарі бібліотеки ім. М. Костомарова підготували для батьків та дітей корисні поради, які зроблять літній відпочинок дітей безпечним та цікавим.

1 червня у світі відзначають Міжнародний день захисту дітей та Всесвітній день батьків. Не дивно, що ці два свята відзначаються в один день, бо дорослі та діти утворюють сім’ю, з якої починається все: розвиток дитини, проростають паростки любові та доброти, укорінюються моральні та духовні цінності. Згідно статті 31 Конвенції Прав дитини: кожна дитина має право на відпочинок, дозвілля та розваги. Тому, аби зробити літній відпочинок дітей безпечним та цікавим, бібліотекарі бібліотеки ім. М. Костомарова Марина Жученко та Олена Страковська підготували для батьків та дітей корисні поради.

Сонячне літо – найтепліша пора року. Довгі сонячні дні змінюють короткі теплі ночі, а над барвистими вогниками літніх квітів пурхають метелики та гудять всілякі комашки! В таку пору, коли сонечко обгортає теплом, звісно, малечу вабить річка, озеро, морські простори, але й не тільки це… На жаль, погода нас поки що не дуже щедро обдаровує теплом, а тому багато дітей залишається ще у місті. Тому, першим місцем для відпочинку – є дитячий майданчик. Гойдалки, каруселі, спеціально облаштовані гірки, мотузкові парки. Зокрема, мотузкові парки набувають все більшої популярності, адже дітям подобається долати перешкоди, відчувати себе шукачами-дослідниками.

Але, перед відвідуванням такого майданчика батькам необхідно переконатися, що:

✅ всі видимі елементи конструкції в робочому стані;
✅ наявність захисного спорядження;
✅мати зручне взуття;
✅ розповісти дитині правила поведінки на цій конструкції.

Також, для ігрових майданчиків важливі фактори:

📢 Гуляти та гратися можна тільки в місцях, які призначені для цього;
📢 Під час ігор не варто демонструвати свою хоробрість одноліткам стрибаючи з великої висоти, крутих сходів, здираючись якнайвище на дерево;
📢 Не можна брати у руки незнайомі предмети, кидати їх у вогонь та гратися ними. Найкраще повідомити про місце їхнього знаходження дорослим.

Навколо нас існує дивовижний світ живих істот: птахи, комахи, домашні улюбленці, білки, їжаки. Від нашої поведінки залежить безпечне спілкування з тваринами і комахами. Поради:

📢 Не наближатися і не намагатися торкнутися незнайомої тварини. Бо, вона може злякатися і завдати вам шкоди;
📢 Якщо незнайома собака дивиться на вас, головне – не рухатися у бік тварини (обережно йти в протилежний бік), не панікувати, не злити і різко не втікати, щоб не роздратувати її;
📢 Маленьким дітям подобаються комахи з кольорово-яскравим забарвленням. Вони до них тягнуться, щоб роздивитися і взяти в руки. Це небезпечно! Оскільки багато з них є отруйними.
📢 Укуси бджіл, джмелів, ос є болючими, іноді приводять до алергічних реакцій. Тому, слід оберігатися, захистивши волосся та відкриті ділянки шкіри.

Відправляючись до водойм, слід пам’ятати:

🌊 Купатися можна тільки в сонячну, безвітряну погоду при температурі повітря не нижче 20-25 С°, а води не менше 18-20С°;
🌊 Дозволяється купатися тільки в спеціально відведених місцях;
🌊 Після купання сховайтеся від сонця під навіс чи парасольку, щоб уберегти себе від сонячного удару. Бо сонячний та тепловий удар – це серйозні випробування для організму. Бережіть себе!
🌊 Грубі ігри та пустощі у воді небезпечні для життя;
🌊 Не забруднюйте воду та берег.


Ось такі, на перший погляд не складні правила, мають силу вберегти нас від неприємностей та зробити наш відпочинок повноцінним та корисним!

Будьте обережні! Гарного вам відпочинку!

BIBLIO-NIVKI

 

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*