ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
English EN Polish PL Russian RU Ukrainian UK
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

«На Аскольдовій могилі український цвіт!»

У бібліотеці ім. О. Матросова для дітей познайомили читачів з однією із славний сторінок історії України – боєм під Крутами 29 січня 1918 року.

Ця героїчна й водночас трагічна подія знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення нашого права жити на власній землі та святого обов’язку – боронити її. «Понад все вони любили свій коханий край», – писав Павло Тичина. Визначально, що ця жертовна любов зародилася в серцях молодих людей, найкращих представників українського студентства. В нерівному бою з більшовицькими військами полягли за незалежність України більше 300 молодих патріотів – студентів Київського університету Святого Володимира та учнів Кирило-Мифодіївського братства.

Вони є прикладом для молоді – тому що були такими ж завзятими тоді, у 1918-му, як ті, кого ми назвали кіборгами, в 2014-2015. Вони, герої Крут, були першими кіборгами у нашій історії. І в нашій пам’яті вони назавжди залишаться вічно молодими героями.

Читачі прослухали розповідь бібліотекаря про подвиг героїв Крут, познайомилися з літературою про цю подію, почитали вголос вірш Павла Тичини «Пам’яті тридцяти».

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*