ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
EnglishGermanPolishUkrainian
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

«Ми з того роду, що любить свою мову і свободу»

Другокласники середньої  школи №70 підготували вірші про мову і радо нам їх озвучили. А бібліотекар розпитувала їх, що ж таке «рідна мова»?
– Моя.
– Найкраща, така улюблена.
– Українська.
– У кожного своя.

Діти з подивом дізналися, що у світі існує близька 7000 мов і кожна з них – рідна для когось. Юні читачі щиро позаздрили народності ротокас з острова Бугенвіль, у яких абетка складається всього з 12 літер.

Діти в школі, крім української, вивчають ще й англійську та китайську мови, а що в класі є етнічний китаєць, то він допомагає вчити мову своїм однокласникам. Сам він прекрасно володіє і китайською й українською.

Дізнавалися наші гості й про те, як слова з одної мови потрапляють до іншої і стають рідними (наприклад: такі як слово “бос”, що прийшло в англійську з японської, або слова “бібліотека”, “школа”, які прийшли до нас з грецької).

Говорили ми і про те, як з’являються мовні покручі, такі як суржик. Дізнавалися чим суржик відрізняється від діалектів.

Грали у пізнавальні мовні ігри за книжками Ігоря Січовика «Словограй»  та «Мовограй».  І, звичайно, читали вголос чудові історії сучасних письменників. Бо володіння мовою й писемністю дозволяє нам читати найкращі твори.

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*