ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
English EN Polish PL Russian RU Ukrainian UK
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

Многая літа, Україно!

Україна – єдина. А ще вона багатонаціональна, різнобарвна і дуже щира на таланти.

Про це нагадала нам музична зустріч «Живи, Україно, живи для краси, для сили, для правди для волі!..»,

що була організована 19 серпня бібліотекою ім. Ошера Шварцмана напередодні 30-ї річниці Незалежності.

Тут, за сприяння Міжнародного фольклорного фестивалю «Витоки культур» та Київської міської єврейської громади зібрався справжній вінок українських артистів, від знаних до зовсім молодих.
Так, кримсько-татарською та на івриті виконувала твори оперна співачка, викладач, керівник українського культурного центру в Єгипті Анастасія Лапочкіна: «Эй, гузе́ль Къыры́м» – народна кримсько-татарська пісня, духовний гімн цього народу, а «Авіну Малкейну» – відома єврейська пісня-молитва, в якій ми просимо миру, злагоди, здоров’я та визволення від ворогів.
Два яскравих українських образа, традиційний та сучасний – дві чарівні народні майстрині й співачки: Наталія Ребрик з вінком українських мелодій і Ольга Угнівенко, яка виконала власну пісню «Бандуронько». Також власними піснями «Батькам» та «Щастя бажаю» привітала країну заслужений діяч мистецтв України, композитор і співачка Анжела Ярмолюк.
Маленька зірочка, дипломантка «Витоків культур» Маргарита Кікоть яскраво заспівала «Водограй». До речі, Маргарита – учениця ведучої заходу, постійної партнерки бібліотеки по творчих акціях, заслуженої діячки мистецтв України Алли Мігай.
Завітали до бібліотеки навіть солісти з Національної філармонії України. Гості й глядачі прямого ефіру почули карпатські мелодії від цимбаліста Володимира Польовчика та спів заслуженої артистки України Тетяни Школьної.
І окраса концерту: три українські баритони, три справді народні артисти та три друга – українець Олександр Василенко, ром Леонід Сандуленко та кримський татарин Фемій Мустафаєв. Останні двоє, звісно ж, заспівали не тільки українською, а й своїми рідними мовами.
На останок – «Многая літа, Україно!» від учасників зустрічі та всіх гостей. Квітни рідна країно, мирного небу тобі та злагоди!
Скажімо чесно, таким складом і з таким репертуаром не соромно було б виступити й на офіційному концерті до Дня Незалежності на НСК «Олімпійський». Учасники навіть пожартували, що це була «репетиція».
Жарти жартами, але слова подяки організаторів не тільки артистам, а й нашим колегам по Централізованій бібліотечній системі Шевченківського району м. Києва з ЦРБ ім. Євгена Плужника та бібліотеки ім. Володимира Винниченка – без їхньої допомоги нам було б дуже складно.

Тож, ще раз вітаємо зі святом всю Україну, всіх її громадян, кажімо наше традиційне українсько-єврейське «Лехаймо!» та пропонуємо усім подивитись цей чудовий концерт у запису, а хто бачив – ще раз насолодитись музикою і піснею, якою родюча та щедра українська земля!

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*