ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
English EN Polish PL Russian RU Ukrainian UK
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

Міжнародний день акварелі в бібліотеці ім. В. Винниченка

23 листопада відзначається Міжнародний день акварелі.

З цієї нагоди наша бібліотека ім. В. Винниченка презентує інсталяцію «Володимир Винниченко – художник».

Відомий державний і політичний діяч України, ім’я якого носить наша бібліотека,  Володимир Кирилович Винниченко ввійшов в історію національної культури не тільки як талановитий український письменник та драматург, а й яскравий художник.
Акварельні та олійні портрети, пейзажі, натюрморти майстра захоплюють багатою кольоровою гамою, наповненою світлом і повітрям. В його картинах практично відсутні похмурі відтінки, які іноді зустрічаються на сторінках його літературних творів.
«Перше, що вражає у творчості Винниченка – це надзвичайне багатство фарб. Митець закоханий у фарби. Він бавиться ними, як дорогоцінним камінням, і знаходить з надзвичайною легкістю чимраз нові кольорові багатства».
При житті автора його картини експонувалися на виставках у Львові, Парижі, де отримали позитивні відгуки художників і мистецтвознавців.
Картини Володимира Винниченка почали повертатися в Україну з 2000 року. Згідно заповіту дружини, 89 оригінальних художніх робіт майстра  були передані архівом Колумбійського університету (США) Національній Академії наук України.

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*