ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
EnglishGermanPolishUkrainian
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

Літературні сходинки «Відкрий, о рідна мово, свої скарбниці золоті»

День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада.

Воно було започатковано 9 листопада 1997 року Указом Президента № 1241/97 “Про День української писемності та мови” https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1241/97#Text на підтримку “ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства”.

За православним календарем у цей день вшановують пам’ять преподобного Нестора-літописця. Він був письменником-агіографом, основоположником давньоруської історіографії, першим істориком Київської Русі, мислителем, вченим, ченцем Києво-Печерського монастиря.

Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова. Він є автором найдавнішої пам’ятки історіографії та літератури українців – “Повісті минулих літ”, яка була завершена близько 1113 року. Цей твір складений на основі сучасних автору подій і архівних літописів, народних переказів та оповідань.

У цей день традиційно:
– покладають квіти до пам’ятника Несторові-літописцю; 
– відзначають найкращих популяризаторів українського слова; 
– заохочують видавництва, які випускають літературу українською мовою.

А ми у цей день пропонували нашим відвідувачам ознайомитись з нашими літературними сходинками, на яких представлені книжки про українську писемність та мову. Читачі нашої бібліотеки залюбки піднімалися й опускалися нашими сходинками знаходивши для себе цікаву книжечку.

 

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*