ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
English EN Polish PL Russian RU Ukrainian UK
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

«Літературні мотиви творів Тараса Шевченка в ілюстраціях Катерини Штанко»

24 липня 2021 року відзначає 70-річчя Катерина Володимирівна Штанко –

українська художниця, ілюстраторка дитячих казок, одна з найвідоміших книжкових графіків сучастності.

Народилася 24 липня 1951 року в м. Сімферополі. Закінчила Кримське художнє училище, Українську Академію Мистецтв та творчу майстерню при Академії мистецтв. Членкиня Національної спілки художників України з 1985 року, учасниця та переможниця багатьох республіканських, всесоюзних та міжнародних виставок, авторка кількох десятків ілюстрованих книг для дітей.

Співпрацює з такими українськими видавництвами, як: «Видавництво Старого Лева», «Веселка», «Дніпро», «Свенас», «Марка України», «А-ба-ба-га-ла-ма-га» та «Грані-Т». Улюблені техніки, в яких художниця створює казкові ілюстрації: акварель, графітний олівець, еколайн.
Окремо можна відзначити літературні мотиви творів Тараса Шевченко в ілюстраціях Катерини Штанко, які надихають читати більше української літератури. Художниця коментує своє сприйняття творчості Тараса Григоровича так: «Мені пощастило, з творчістю Шевченка мене познайомив тато, а не школа і недолуга шкільна програма. Мабуть саме тому я ніколи не сприймала його твори як невимовно тужливу повинність, бо здебільшого у школах так Шевченка і подають. Тому якщо ви любите своїх дітей і не хочете, щоб українська література стала для них повинністю, читайте разом з ними і говоріть, говоріть, говоріть. По-людськи, без високолобих повчань».

Центральна районна бібліотека ім. Є. Плужника пропонує ознайомитися з роботами художниці,

які присвячені духовному пророку української нації – Тарасу Шевченко.

Гарного перегляду!

Джерело ілюстрацій: culture.ua

#70_років_Катерині_Володимирівни_Штанко

#Мотиви_творів_Тараса_Шевченко_в_ілюстраціях_Катерини_Штанко

#Бібліотека_Плужника

#Бібліотека_на_Прорізній

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*