ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
EnglishGermanPolishUkrainian
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

«КОРОЛЕВА ДЕТЕКТИВНОЇ ПРОЗИ»

«Спасибі тобі, Господи, за моє хороше життя і за всю ту любов, яка була мені дарована» (Агата КРІСТІ)

Дама Агата Мері Кларисса Крісті, леді Малловен, уроджена Міллер – одна з найвідоміших у світі представниць детективного жанру, творець класичних персонажів детективної літератури – Еркюля Пуаро та міс Марпл.
Народилась 15 вересня 1890 року в курортному місті Торкі, Великобританія. Отримала гарну домашню освіту. Її батьки були заможними переселенцями з США. Під час Першої світової війни Агата Крісті працювала медсестрою в госпіталі. Їй подобалася ця професія і вона відгукувалася про неї, як про «одну з найкорисніших професій, якою може займатися людина». Також працювала фармацевтом в аптеці. І це відбилося на її творчості: 83 злочини в її творах були здійснені за допомогою отруєння.
У своєму інтерв’ю британській телекомпанії BBC в 1955 році Агата Крісті розповіла, що проводила вечори за в’язанням у товаристві друзів чи сім’ї, а в цей час у голові в неї йшла робота з обдумування нової сюжетної лінії. До моменту, коли вона сідала писати роман, сюжет був готовий від початку до кінця. Ідеї вносилися в спеціальну записну книжку, повну різних позначок про отрути, газетних дописів про злочини. Те саме відбувалося і з персонажами.

Агата Крісті не боялася порушувати у своїх творах соціальну проблематику. В багатьох її книгах описуються різні негативні сторони англійського правосуддя того часу.
На відміну від сучасних детективів, у її творах практично немає сцен насильства, калюж крові і брутальності. «Детектив був розповіддю з мораллю. Як і всі, хто писав і читав ці книги, я була проти злочинця і за безневинну жертву. Нікому в голову прийти не могло, що настане час, коли детективи будуть читатися через те, що описуються в них сцени насильства, заради отримання садистського задоволення від жорстокості заради жорстокості…» – так писала вона в автобіографії. На її думку, такі сцени притупляють почуття жалю і не дозволяють читачеві зосередитися на головній темі роману.
Агата Крісті належить до числа найбільш публікованих авторів всіх часів і народів, займаючи в цьому списку почесне третє місце. Її детективи видані багатомільярдними тиражами і перекладені на сотню мов.
Не стало письменниці 12 січня 1976.

Ми підготували для вас невеликий огляд книжок Агати Крісті, «королеви детективної прози»

Королева детективної прози. 130 років від дня народження Агати Крісті

#Жінки_що_вийшли_за_рамки «Спасибі тобі, Господи, за моє хороше життя і за всю ту любов, яка була мені дарована» (Агата КРІСТІ)«КОРОЛЕВА ДЕТЕКТИВНОЇ ПРОЗИ»Дама Агата Мері Кларисса Крісті, леді Малловен, уроджена Міллер – одна з найвідоміших у світі представниць детективного жанру, творець класичних персонажів детективної літератури – Еркюля Пуаро та міс Марпл.Народилась 15 вересня 1890 року в курортному місті Торкі, Великобританія. Отримала гарну домашню освіту. Її батьки були заможними переселенцями з США. Під час Першої світової війни Агата Крісті працювала медсестрою в госпіталі. Їй подобалася ця професія і вона відгукувалася про неї, як про «одну з найкорисніших професій, якою може займатися людина». Також працювала фармацевтом в аптеці. І це відбилося на її творчості: 83 злочини в її творах були здійснені за допомогою отруєння.У своєму інтерв'ю британській телекомпанії BBC в 1955 році Агата Крісті розповіла, що проводила вечори за в'язанням у товаристві друзів чи сім'ї, а в цей час у голові в неї йшла робота з обдумування нової сюжетної лінії. До моменту, коли вона сідала писати роман, сюжет був готовий від початку до кінця. Ідеї вносилися в спеціальну записну книжку, повну різних позначок про отрути, газетних дописів про злочини. Те саме відбувалося і з персонажами.Агата Крісті не боялася порушувати у своїх творах соціальну проблематику. В багатьох її книгах описуються різні негативні сторони англійського правосуддя того часу.На відміну від сучасних детективів, у її творах практично немає сцен насильства, калюж крові і брутальності. «Детектив був розповіддю з мораллю. Як і всі, хто писав і читав ці книги, я була проти злочинця і за безневинну жертву. Нікому в голову прийти не могло, що настане час, коли детективи будуть читатися через те, що описуються в них сцени насильства, заради отримання садистського задоволення від жорстокості заради жорстокості…» – так писала вона в автобіографії. На її думку, такі сцени притупляють почуття жалю і не дозволяють читачеві зосередитися на головній темі роману.Агата Крісті належить до числа найбільш публікованих авторів всіх часів і народів, займаючи в цьому списку почесне третє місце. Її детективи видані багатомільярдними тиражами і перекладені на сотню мов. Не стало письменниці 12 січня 1976.Ми підготували для вас невеликий огляд книжок Агати Крісті, «королеви детективної прози».Більше книжок Агати Крісті ви можете знайти в наших фондах таскориставшись зведеним «Електронним каталогом ЦБС Шевченківського району м.Києва»http://shevcbs.kiev.ua/elektronnyj-katalog/ , або«Електронним каталогом Публічної бібліотеки ім. Лесі Українки» http://ecatalog.kiev.ua/F?RN=41184004(вик.інф-ю.з інтернет-ресурсів та книж.фондів Бібліотеки)

Опубліковано Бібліотека ім. Т. Шевченка для дорослих мiсто Київ Четвер, 17 вересня 2020 р.

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*