ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
English EN Polish PL Russian RU Ukrainian UK
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

Година-реквієм «Скорботна свічка пам’яті святої» /до Дня пам’яті жертв голодомору/ в бібліотеці ім. А. Костецького для дітей

Трагічній сторінці історії України – Голодомору 1932-1933 років була присвячена година-реквієм «Скорботна свічка пам’яті святої», проведена в бібліотеці ім. А. Костецького для дітей за участі Лесі ОНИШКО, дослідника Голодомору, ученого секретаря Музею Революції гідності. Цей захід допоміг восьмикласникам Київської гімназії № 154 зрозуміти причини виникнення штучного масового голоду 1932-1933 років та дізнатися, як розвивався рух опору серед селянства, чому була отримана поразка і Україна стала суцільною «чорною дошкою».

Підліткам стали зрозумілі такі нові політичні і історичні терміни, як геноцид, конфіскація, директива, куркуль, радгосп та інші. Катастрофу нації під час Голодомору відобразили у своїй творчості українські письменники Василь Барка, Іван Багряний, Улас Самчук та багато інших, які власні враження доповнили спогадами співвітчизників. Бібліотекар познайомила дітей з книгами про ті трагічні події, які нікого не можуть залишити байдужими.
Попри катастрофічну ситуацію, українці вижили і перемогли більшовицький геноцид 1932-33 років. Безумовно, після  такого заходу, цінність свободи і незалежності України стане для підлітків невід’ємною складовою їх світогляду.

Ми щиро вдячні Лесі Онишко за глибоке висвітлення такої непростої теми.

 

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*