ШАНОВНІ ДРУЗІ! В ЖИТТІ КОЖНОГО НАРОДУ БАГАТО ВЕЛИКИХ СПІЛЬНИХ ДЛЯ ВСІХ СВЯТ І ПАМ'ЯТНИХ ДАТ. 2010 - РІК СВЯТКУВАННЯ 65 РІЧНИЦІ ПЕРЕМОГИ.
В Центральній районній бібліотеці імені Євгена Плужника розгорнуто книжкову виставку, доповнену інсталяціями і світлинами часів Великої Вітчизняної війни з сімейних архівів бібліотекарів.

Біда не оминула жодної нашої родини - у кожній хтось із близьких загинув на фронтах, згорів у пекельних печах концтаборів, був страчений у великих і малих "бабиних ярах". Громадяни світу й досі в неоплатному боргу перед тими мужніми людьми, яким судилося здобути Перемогу і тими, що загинули героїчною смертю на шляху до неї. Щоб вшанувати хвилиною мовчання кожного полеглого, людство повинно завмерти на цілий рік.

Весна така, аж серце завмирає ! Земля квітує та звучать пісні. І свято перемоги йде до краю, Найкраще наше свято навесні . . .

Онукам – подвиги дідів в житті слугують прикладом величним

Від жалю своїх губ не криви, Я страшною дорогою йду, Стигне кров по моєму сліду, Я від куль не зведу голови, Я не можу прийти, не зови.

Рядок з листа, а за рядком тим – доля … Минуть літа, засіють й скосять поле … Лише рядок … Якщо його не спалять, Немов повернення назад, у пам’ять …

Ми не дійшли до стрічі Рівно на відстань дула! Не доповзли на ліктях… Трохи…останні дюйми… Ви ж не забудьте тільки: Рівно на відстань дула.

… Наші шинелі сірі Сушаться десь на Альпах. В наших старих пілотках Носять сини каштани, Наші цупкі обмотки Вточені в меридіани…


Так хай обірветься спадкова нить Між війнами – і розпадеться тліном, Щоб ми лишились в пам’яті століть ОСТАННЬОЇ ВІЙНИ ОСТАННІМ ПОКОЛІННЯМ!
Сьогодні у Шевченківському районі м. Києва проживає 1 Герой Радянського Союзу і 6 учасників Параду Перемоги 1945 року в Москві
Книжкова виставка, яку розгорнуто в бібліотеці імені Тараса Шевченка для дорослих присвячена діячам культури, письменникам і поетам України, що своїми творами підтримували бойовий дух, надихали на героїчні подвиги, підносили патріотизм та мужність народу на фронтах, в тилу і на окупованих територіях.
ВОНИ НАБЛИЖАЛИ ПЕРЕМОГУ

ПРАПОРОНОСЦІ ПЕРЕМОГИ

Твори О.Гончара, В.Сосюри, П.Тичини, М.Рильського, О.Довженко, О. Корнійчука, Ванди Василевської, М. Бажана, написані у воєнні часи, репродукція єдиної картини, яку за час війни написала Марія Приймаченко.
ЗБРОЯ ПЕРЕМОГИ: ПРИСТРАСНЕ СЛОВО ТАРАСА ШЕВЧЕНКА |


Репродукції плакатів і фотографії Арт-вікон газети «За Радянську Україну», воєнні видання «Кобзаря», унікальні видання «Вісника», що виходив у Нью-Йорку в 1953-1954 р.р., присвячені Т.Г.Шевченко, твори М.Шагінян, Я.Галана, свідоцтва бійців, які щойно відвідали визволений Канів.

Творчість О.Теліги, О.Оглобліна, Н.Полонської-Василенко, скульптора Кавалерідзе художників Красицького і Кричевського, діяльність Спілок українських письменників і художників, робота київських музеїв в окупованому Києві.

| |