Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
Прес-релізи заходів
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Краєзнавчі замальовки
Притулок книгомана публічний і приватний (N E W !)
***
Архітектурні пам'ятки
Втрачені назавжди
Вуличний арт в інтер'єрі українських міст
Дерева-патріархи
Історія кави в Києві "така ж гірка, як і солодка"
Історія однієї вулиці
Київська Швейцарія: Татарка
Київський вуличний арт
Київські околиці - неповторні і таємничі
Літературні місця
Тане київський модерн
Якщо в тебе є фонтан...


Вуличний арт в інтер'єрі українських міст

Шановні добродії, до вашої уваги бібліографічний путівник 

«ВУЛИЧНИЙ АРТ В ІНТЕР'ЄРІ УКРАЇНСЬКИХ МІСТ: 

МІСЬКА СКУЛЬПТУРА УКРАЇНИ» 

Статистика свідчить – з кожним роком росте кількість українців, що віддають перевагу мандрівкам рідною країною. Адже кожне українське місто унікальне і неповторне, з власною історією і архітектурою.

Яскраві образи міста майбутнього

     Міська скульптура – один з найдавніших видів мистецтва, раніше за якого виник хіба що наскельний живопис, який з ходом історії стрімко еволюціонував в найнепередбачуваніших напрямках, і до  нашого часу не втратив своєї актуальності.
     Сучасна міська скульптура – це територія неймовірних арт-практик, які тільки може уявити собі досвідчений художник. Мистецтво естетизує оточення і життя людини, підтримує в ньому відчуття  належності до того, що ми називаємо світовою культурою. 
     Чи може сучасна міська скульптура, в контексті актуального мистецтва, допомогти вирішити цю проблему? Саме з цим питанням до молодих скульпторів, архітекторів, дизайнерів звернулися організатори Першого національного конкурсу сучасної міської скульптури "Образ майбутнього", який проходив в Україні в 2009 році. 

    C"Урожай" (автори Сергій Джулай, Ігор Гома, Олександра Чічкан), Київ


     У зв'язку з цим, у більшості потенційних його учасників відразу ж виникло питання - що таке сучасна міська скульптура (СМС) і якою вона може бути в Україні? Насправді все просто: обмежень  в СМС – ні в розмірах, ні у  використанні матеріалів, ні в сюжетах не має. Зате є певне правило. Скульптура, про яку йде мова, не існує автономно, вона – частина  ландшафту, філігранно в нього вписана.

     Саме тому, в німецькому Мюнстері, де  проходить найзнаменитіший фестиваль СМС у місцевих жителів є розвага: дивитися, як довго туристи, що прийшли на місце експозиції, роздивляються все довкола, намагаючись зрозуміти – куди ж вона поділася, ця відмічена на їх карті скульптура? І насилу її інколи знаходять, так майстерно поєднується творіння художника з тим, що оточує його.

C"Втрачений час" (автор Олег Кручинін), Одеса

     Зовсім інша ситуація з сучасною скульптурою в українських мегаполісах. Так, є велика кількість бюстів, постаментів, зустрічаються зображення літературних і казкових героїв. Але всі вони живуть самі по собі: якщо переставити такий пам'ятник на сто метрів в бік, нічого не зміниться. А спробуйте тепер "пересунути" з одного лондонського даху на інший яку-небудь з 31-ї чавунних статуй британського метра Ентоні Гормлі. Або, уявіть площу в Центрі Помпадур, що в Парижі, без співаючого фонтану  Тенглі. Або, Чикаго без його символу – стотонної  "Квасолі". Це так само неможливо і безглуздо, як квіти без запаху і будинок без вікон.

   C"Тіні забутих" (автор Максим Демченко), Харків

 Та все ж, це не означає, що в Україні немає художників, здатних створювати гідну в усіх відношеннях міську скульптуру, яку можна з гордістю  показувати друзям із-за кордону. Жанна Кадирова, Костянтин Скритуцький, Володимир Білоконь, Володимир Цісарик, Анатолій Федірко – ось неповний перелік художників нового покоління, які успішно практикують мистецтво в публічному просторі. Створена в 2010 році Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Центр субкультурних ініціатив «Урбан Х» об'єднує найактуальніші напрями вуличної культури з метою її розвитку і популяризації в Україні.

   C "Контакт"  (автор Юрій Римар), Львів 

   У Першому національному конкурсі сучасної міської скульптури "Образ майбутнього" взяли участь чотири  українські мегаполіси – Київ, Львів, Харків і Одеса. Ось в них, їх площі,  вулиці, вулички, проспекти,  центральні або "спальні" райони і потрібно  було "вписати" свої ідеї всім, кому небайдужий зовнішній вигляд країни. 40 проектів були визнані найкращими – 40 живих  доказів того, що в Україні достатня кількість талановитих, думаючих і  таких, що живуть майбутнім людей. Чотири найкращих проекти, наведені вище, були визнані переможцями. Спеціальні призи отримали:

   C"Келих часу" Дмитро Ів, Міський фонтан-годинник,

 C  "Комар"  Олександра Кондакова, 

C   "Культурна еволюція" Віталій Сусло, Марина Молокопой

 

 Пропонуємо Вашій увазі бібліографічний путівник «Вуличний арт в інтер’єрі українських міст». Це ІІ випуск із серії «Незвичайні пам’ятки. Міська скульптура», присвячений міській скульптурі України. В представленому виданні ми намагалися розказати про незвичайні пам’ятники та скульптури, що з’явилися на мапі України за останні роки*.

Арт - о'бєкти розташовані за алфавітом (по назвах українських міст, де їх розміщено). Щоб відкрити путівник натисніть ТУТ. Вдалої подорожі!

  Над виданням працювали М. Божко, Ю. Федоткіна(05.2011р.)

З побажаннями та за довідками звертатисьÉ278-07-87

*Під час підготовки путівника, на вулицях українських міст, можливо, з’явилися нові цікаві арт-об’єкти.

 

 

 

 

    

Нові надходження
Микола Ткач. Час любові і болю

Час любові і болю : поезія / М. М. Ткач. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 208 с.

Соломія Зеленська. Сповідь священика

Сповідь священика : роман / Зеленська Соломія. - Київ : "Видавництво "Фенікс", 2016. - 208 с.

Єва Нарубина. Я

Я : повість / Є. Нарубина . - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016.- 400 с.

Марія Карп'юк. Дорога додому

Дорога додому : повість, оповідання / М. Карп'юк. - Київ : "Видавництво "Фенікс", 2016. - 176 с.

Володимир Базилевський. Лук і Ліра

Лук і Ліра : поезії / В. О. Базилевський. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 256 с.

Лідія Новикова. Виноградна гойдалка

Виноградна гойдалка : поезія для дітей / Л. В. Новикова; упоряд. Новіков А. В. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. -80 с, іл.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua