Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Краєзнавчі замальовки
Притулок книгомана публічний і приватний (N E W !)
Архітектурні пам'ятки
Втрачені назавжди
Вуличний арт в інтер'єрі українських міст
Дерева-патріархи
Історія кави в Києві "така ж гірка, як і солодка"
Історія однієї вулиці
Київська Швейцарія: Татарка
Київський вуличний арт
Київські околиці - неповторні і таємничі
Літературні місця
Тане київський модерн
Якщо в тебе є фонтан...
Долиною Сирця. Бібліографічний нарис


Вуличний арт в інтер'єрі українських міст

Шановні добродії, до вашої уваги бібліографічний путівник 

«ВУЛИЧНИЙ АРТ В ІНТЕР'ЄРІ УКРАЇНСЬКИХ МІСТ: 

МІСЬКА СКУЛЬПТУРА УКРАЇНИ» 

Статистика свідчить – з кожним роком росте кількість українців, що віддають перевагу мандрівкам рідною країною. Адже кожне українське місто унікальне і неповторне, з власною історією і архітектурою.

Яскраві образи міста майбутнього

     Міська скульптура – один з найдавніших видів мистецтва, раніше за якого виник хіба що наскельний живопис, який з ходом історії стрімко еволюціонував в найнепередбачуваніших напрямках, і до  нашого часу не втратив своєї актуальності.
     Сучасна міська скульптура – це територія неймовірних арт-практик, які тільки може уявити собі досвідчений художник. Мистецтво естетизує оточення і життя людини, підтримує в ньому відчуття  належності до того, що ми називаємо світовою культурою. 
     Чи може сучасна міська скульптура, в контексті актуального мистецтва, допомогти вирішити цю проблему? Саме з цим питанням до молодих скульпторів, архітекторів, дизайнерів звернулися організатори Першого національного конкурсу сучасної міської скульптури "Образ майбутнього", який проходив в Україні в 2009 році. 

    C"Урожай" (автори Сергій Джулай, Ігор Гома, Олександра Чічкан), Київ


     У зв'язку з цим, у більшості потенційних його учасників відразу ж виникло питання - що таке сучасна міська скульптура (СМС) і якою вона може бути в Україні? Насправді все просто: обмежень  в СМС – ні в розмірах, ні у  використанні матеріалів, ні в сюжетах не має. Зате є певне правило. Скульптура, про яку йде мова, не існує автономно, вона – частина  ландшафту, філігранно в нього вписана.

     Саме тому, в німецькому Мюнстері, де  проходить найзнаменитіший фестиваль СМС у місцевих жителів є розвага: дивитися, як довго туристи, що прийшли на місце експозиції, роздивляються все довкола, намагаючись зрозуміти – куди ж вона поділася, ця відмічена на їх карті скульптура? І насилу її інколи знаходять, так майстерно поєднується творіння художника з тим, що оточує його.

C"Втрачений час" (автор Олег Кручинін), Одеса

     Зовсім інша ситуація з сучасною скульптурою в українських мегаполісах. Так, є велика кількість бюстів, постаментів, зустрічаються зображення літературних і казкових героїв. Але всі вони живуть самі по собі: якщо переставити такий пам'ятник на сто метрів в бік, нічого не зміниться. А спробуйте тепер "пересунути" з одного лондонського даху на інший яку-небудь з 31-ї чавунних статуй британського метра Ентоні Гормлі. Або, уявіть площу в Центрі Помпадур, що в Парижі, без співаючого фонтану  Тенглі. Або, Чикаго без його символу – стотонної  "Квасолі". Це так само неможливо і безглуздо, як квіти без запаху і будинок без вікон.

   C"Тіні забутих" (автор Максим Демченко), Харків

 Та все ж, це не означає, що в Україні немає художників, здатних створювати гідну в усіх відношеннях міську скульптуру, яку можна з гордістю  показувати друзям із-за кордону. Жанна Кадирова, Костянтин Скритуцький, Володимир Білоконь, Володимир Цісарик, Анатолій Федірко – ось неповний перелік художників нового покоління, які успішно практикують мистецтво в публічному просторі. Створена в 2010 році Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Центр субкультурних ініціатив «Урбан Х» об'єднує найактуальніші напрями вуличної культури з метою її розвитку і популяризації в Україні.

   C "Контакт"  (автор Юрій Римар), Львів 

   У Першому національному конкурсі сучасної міської скульптури "Образ майбутнього" взяли участь чотири  українські мегаполіси – Київ, Львів, Харків і Одеса. Ось в них, їх площі,  вулиці, вулички, проспекти,  центральні або "спальні" райони і потрібно  було "вписати" свої ідеї всім, кому небайдужий зовнішній вигляд країни. 40 проектів були визнані найкращими – 40 живих  доказів того, що в Україні достатня кількість талановитих, думаючих і  таких, що живуть майбутнім людей. Чотири найкращих проекти, наведені вище, були визнані переможцями. Спеціальні призи отримали:

   C"Келих часу" Дмитро Ів, Міський фонтан-годинник,

 C  "Комар"  Олександра Кондакова, 

C   "Культурна еволюція" Віталій Сусло, Марина Молокопой

 

 Пропонуємо Вашій увазі бібліографічний путівник «Вуличний арт в інтер’єрі українських міст». Це ІІ випуск із серії «Незвичайні пам’ятки. Міська скульптура», присвячений міській скульптурі України. В представленому виданні ми намагалися розказати про незвичайні пам’ятники та скульптури, що з’явилися на мапі України за останні роки*.

Арт - о'бєкти розташовані за алфавітом (по назвах українських міст, де їх розміщено). Щоб відкрити путівник натисніть ТУТ. Вдалої подорожі!

  Над виданням працювали М. Божко, Ю. Федоткіна(05.2011р.)

З побажаннями та за довідками звертатисьÉ278-07-87

*Під час підготовки путівника, на вулицях українських міст, можливо, з’явилися нові цікаві арт-об’єкти.

 

 

 

 

    

Нові надходження
Кен Робінсон, Лу Ароніка. Ви, Ваша дитина і школа. Як прокласти шлях до найкращої освіти

Ви, Ваша дитина і школа. Як прокласти шлях до найкращої освіти / Кен Робінсон, Лу Ароніка ; пер. з англ. Г. Лелів. – Львів: Літопис, 2018. – 240 с.

Олег Гончаренко. В чеканні нової трави. Апокрифи дійсності

В чеканні нової трави. (Апокрифи дійсності) : збірка поезії / О. М. Гончаренко. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 208 с.

Думати, як Вінстон Черчилль

Думати, як Вінстон Черчилль / Даніел Сміт ; пер. з англ. Н. Мочалової. – Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 224 с.

Василь Деревінський. В'ячеслав Чорновіл: дух, що тіло рве до бою

В'ячеслав Чорновіл: дух, що тіло рве до бою / Василь Деревінський. – Харків: Віват, 2017. – 496 с.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і в'язень Азкабану

Гаррі Поттер і в'язень Азкабану / Дж. К. Ролінґ. - Київ : «Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2002 – 383 с.

Лідія Новикова. Виноградна гойдалка

Виноградна гойдалка : поезія для дітей / Л. В. Новикова; упоряд. Новіков А. В. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. -80 с, іл.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua