19.12.2011
"З нетерпінням ми чекаєм - нині свято Миколая"
Святий Миколаю,
Я тебе благаю,
Пошли щастя й світлу долю
Козацькому краю.
Дідусь і бабуся -
Щоб були здорові.
Татусь і матуся -
Щоб жили в любові.
Усім добрим діткам
Принеси гостинці
Даруй Божу ласку
Кожній сиротинці.
Хто такий святий Миколай з Патари? Як звичайний хлопчик став найбільш шанованим святим у світі, відомим як Миколай Чудотворець? Які дива він творив за життя і які продовжує творити нині? – на ці питання знайшли відповіді наші юні гості.
А ще дізналися про те, що православні, римо-католицькі та греко-католицькі християни пам'ятають його та шанують, як історичну особу та великого святого, здавна будуючи на його честь храми по всіх українських землях: так найстаршою спорудою, присвяченою Св. Миколаєві в Україні є ротонда, що датується Х сторіччям в місті Перемишль. У Києві на Аскольдовій могилі боярином Ольмою було збудовано церкву Св. Миколая в другій половині ХІ століття. На Галицьких землях однією з найстаріших є церква Св. Миколая у Львові, що походить з ХІІІ століття. Був дуже шанованим Св. Миколай серед Війська Запорозького. В різні часи козаками було збудовано понад 60 церков, значна частина яких з іменем Св. Миколи.
Пісні про св. Миколая належать до найдавніших зразків української поезії, найпопулярнішою з яких є «Ой хто, хто Миколая любить».
В інших країнах світу святець Миколай також відомий під іменами: Міколай, Міклаш, Йолупукі, Сейнт Ніколаус, Сантаклос, Фадер Крісмас, Пер Ноель, Сінтер Клаас, Дід Мороз.
Школярі розповідали вірші про Миколая й про зиму, співали пісень і тут... на їх веселий щебет завітав сам Миколай і всіх обдарував своїми дарами! Нам було весело, а вам?
|