Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
201920182017201620152014201320122011201020092008
Чотири години поезії

02.08.2011

Чотири години поезії

Основою для усіх промов були вірші Юрія Каплана - Поета і Громадянина, першого Голови Конгресу літераторів України. Захід, що дістав за назву рядок із вірша Ю. Каплана “...Но я буду. И буду. И буду.”, став саме зустріччю із його незабутньою поезією - сповненою кохання, громадської позиції, філософії, любові до життя, до України і Києва та, звісно ж, до своєї родини і своїх друзів.

Саме родина – дочка Анна Мялковська, та його друзі і послідовники – члени Конгресу літераторів України, співробітники бібліотеки ім. О. Шварцмана стали ініціаторами і почесними гостями цього дійства, що тривало майже чотири години.

Чому саме у бібліотеці? 20 років тому, у 1991-му саме тут була заснована і довгі роки працювала під керівництвом Ю.Каплана літературна студія “Треті ворота”. Саме тут відбулися збори 39 осіб - засновників Київської міської єврейської громади, в яких брав участь і Юрій Григорович. За активного сприяння Ю.Каплана відбувалися засідання редакційних колегій газет “Відродження” і “Література та життя”, проводилися творчі зустрічі, презентації книг...

Серед присутніх на заході були: Голова Конгресу, поет Олександр Корж, учні Майстра - студійці “Третіх воріт”: член Президії Конгресу Тетяна Чепелянська, нинішній керівник студії Володимир Гутковський, Анатолій Мозжухін, члени Правління Конгресу літераторів академік Академії медичних наук України Ісаак Трахтенберг, доктор медичних наук, професор Анатолій Зарицький.

Вірші Каплана декламували: дочка Анна( на фото), заслужений діяч мистецтв України поет Василь Довжик, поет, голова Київського товариства ім. Шолом-Алейхема Григорій Фалькович. На музичний лад переклав поезію Юрія Григоровича (і виконав під гітару) його друг Анатолій Лемиш. Була серед присутніх і ще одна цікава людина - літератор Євген Черняховський. Він лікар за фахом, зцілює людей ще й духовно – тим, як натхненно і майстерно він декламує вірші не можна не захоплюватися.
Ведучим вечора був помічник Голови Правління Конгресу літераторів і керівник служби інформації Київської міської єврейської громади Марат Страковський.

Нові надходження
Слова, що лунають крізь час. Найважливіші в історії людства промови,які змінили наш світ

Слова, що лунають крізь час. Найважливіші в історії людства промови,які змінили наш світ / Террі Ґолвей ; пер. з англ. О. Гамурарь. - Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. - 480 с.

Думати, як Альберт Ейнштейн

Думати, як Альберт Ейнштейн / Даніел Сміт ; пер. з англ. Г. Литвиненко. – Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 208 с.

Світовий порядок. Роздуми про характер націй в історичному контексті

Світовий порядок. Роздуми про характер націй в історичному контексті / пер. з англ. Надія Коваль. - Київ: Наш формат, 2017. - 320 с.

Чому виникають конфлікти? Причини. Етапи. Розв'язання. Наслідки

Чому виникають конфлікти? Причини. Етапи. Розв'язання. Наслідки / Нікі Вокер ; пер. з англ. Г. Базецька. – Харків: Vivat, 2018. - 80 с.

Думати, як Стів Джобс

Думати, як Стів Джобс / Даніел Сміт ; пер. з англ. О. Чупи. – Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 208 с.

Петро Кралюк. Півтори тисячи років разом. Спільна історія українців і тюркських народів

Півтори тисячи років разом. Спільна історія українців і тюркських народів / Петро Кралюк. – Харків: Бібколектор, 2018. – 282 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua