Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
201920182017201620152014201320122011201020092008
Вічний киянин - Віктор Некрасов

08.06.2011

Вічний киянин - Віктор Некрасов

17 червня виповнюється 100 років від дня народження Віктора Платоновича Некрасова – видатного письменника, учасника війни, що народився і жив в Києві, автора чудових оповідань, есе та подорожніх нотаток. Його повість «В окопах Сталінграда» витримала 130 перевидань більш як сорока мовами світу. Колись Йосип Сталін неочікувано для всіх захистив її автора від агресивних критиків, що звинувачували Некрасова у всіх смертних гріхах і в тому числі «повзучому реалізмі», «ремаркізмі», й «пацифізмі» і… присудив йому премію власного імені… В 1957 році за повістю було знято добре відомий фільм «Солдати» - вдала спроба по-новому подивитися в обличчя війни й акцентувати увагу на її герої – солдаті.

Зупинившись на останніх 13 роках вимушеної еміграції письменника, М.Кальницький підвів підсумок: «І хоча поховано їого в Парижі на російському кладовищі, він назавжди залишився нашим земляком, вічним Киянином…».

Пройшло багато років, Віктора Некрасова давно реабілітовано. Його книги (в тому числі й ті, що були написані в еміграції) вільно видаються, але поки що не в Києві, а в Москві і Санкт-Петербурзі. За визнанням критиків Некрасов – автор найкращої книги про війну, але для Києва він чомусь залишається persona non grata.
Вже за часів незалежності років з вісім тому на фронтоні одного з будинків в Пасажі встановили меморіальну дошку (на фото), тим і обмежилися...
Бібліотекою підготовано меморіальну книжкову виставку «Він жив серед нас», присвячену цій видатній , незаслужено забутій Батьківщиною людині.

Нові надходження
Лідія Новикова. Виноградна гойдалка

Виноградна гойдалка : поезія для дітей / Л. В. Новикова; упоряд. Новіков А. В. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. -80 с, іл.

Василь Деревінський. В'ячеслав Чорновіл: дух, що тіло рве до бою

В'ячеслав Чорновіл: дух, що тіло рве до бою / Василь Деревінський. – Харків: Віват, 2017. – 496 с.

Олена Рижко. Ще одна історія про…

Ще одна історія про... : роман / Рижко О. М. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 192 с.

Єва Нарубина. Я

Я : повість / Є. Нарубина . - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016.- 400 с.

Олександра Малаш. Любові багато не буває

Любові багато не буває : роман / О. В. Малаш. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 272 с.

Слова, що лунають крізь час. Найважливіші в історії людства промови,які змінили наш світ

Слова, що лунають крізь час. Найважливіші в історії людства промови,які змінили наш світ / Террі Ґолвей ; пер. з англ. О. Гамурарь. - Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. - 480 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua