Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
201920182017201620152014201320122011201020092008
«Молодість моя, Білорусь»

27.10.2010

«Молодість моя, Білорусь»

Вів захід Голова Правління Всеукраїнської творчої спілки "Конгрес літераторів України" Олександр Корж, який представив гостям своїх білоруських колег-поетів Олега Зайцева, Тетяну Дорошко та Олександра Раткевича. Всі вони є представниками громадського об'єднання "Білоруська літературна спілка "Полоцька вєтвь", яке було започатковане у м. Полоцьку ще в квітні 1989 року.

Голова білоруської літературної спілки Олег Зайцев розповів цікаві подробиці про становлення свого літоб'єднання, про творчі сили "Полоцької вєтві", представив періодичні видання та літературні твори членів спілки. Згодом поети з Білорусі читали свої вірші про рідну землю, про вічне кохання, про людей та їхні долі. До речі, поезії звучали і російською і білоруською мовами, тож присутні мали змогу оцінити вишуканість слова та високу майстерність братів-слов'ян.

Серед питань, що цікавили аудиторію було чимало і не пов'язаних із літературою. Так, українських читачів цікавили стан із свободою слова, політична та економічна ситуація у Білорусі. Докладно відповівши на запитання, гості натомість надали високу оцінку діяльності та творчості українських літераторів, спрямованої на збереження рідної мови, на підтримку іншомовної літератури представників різних націй та етнічних груп, що мешкають в Україні.

Приємною несподіванкою для літераторів було почути білоруську пісню у виконанні соліста Київського театру музичних історій "Нешоме" Павла Зубова. Ще один гість цього спілкування - член Президії Конгресу літераторів України Юрій Кириченко - відповів співочій білоруській мові не менш співочою українською, зачитавши кілька творів із власної збірки.

Наприкінці заходу відбувся обмін книжками - білоруські колеги подарували бібліотеці свої збірки поезій та прози, натомість отримали у подарунок твори українських літераторів.
На зустрічі були присутні студенти Університету третього віку ГО «Кияни передусім!», читачі та гості бібліотеки.

Нові надходження
Олена Рижко. Ще одна історія про…

Ще одна історія про... : роман / Рижко О. М. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 192 с.

Марія Карп'юк. Дорога додому

Дорога додому : повість, оповідання / М. Карп'юк. - Київ : "Видавництво "Фенікс", 2016. - 176 с.

Думати, як Вінстон Черчилль

Думати, як Вінстон Черчилль / Даніел Сміт ; пер. з англ. Н. Мочалової. – Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 224 с.

Чому виникають конфлікти? Причини. Етапи. Розв'язання. Наслідки

Чому виникають конфлікти? Причини. Етапи. Розв'язання. Наслідки / Нікі Вокер ; пер. з англ. Г. Базецька. – Харків: Vivat, 2018. - 80 с.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і Напівкровний Принц

Гаррі Поттер і Напівкровний Принц / Дж. К. Ролінґ. - Київ : «Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2005 – 576 с.

Лідія Новикова. Виноградна гойдалка

Виноградна гойдалка : поезія для дітей / Л. В. Новикова; упоряд. Новіков А. В. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. -80 с, іл.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua