Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
201920182017201620152014201320122011201020092008
В моєму чудовому,  древньому обітованому Києві: Гоголь і Київ

17.03.2009

В моєму чудовому, древньому обітованому Києві: Гоголь і Київ

Зокрема Київ займав особливе місце в житті цієї містичної, артистичної і напрочуд талановитої людини: «Туди! Туди! До Києва! Там, або навколо нього, звершалися діяння віковічності нашої… Багато можна буде зробити добра».
Про відомі і маловідомі київські адреси Миколи Гоголя розповідав педагогам загальноосвітніх шкіл відомий історик, знавець київської старовини Михайло Кальницький. Зустріч з ним пройшла 16 березня 2009 року в бібліотеці ім. М.Костомарова.
Гоголь мріяв назавжди оселитись в нашому чудовому романтичному місті і навіть сподівався очолити кафедру історії в Київському університеті св. Володимира: «Я захоплююся заздалегідь, коли уявляю, як закиплять труди мої в Києві. Там скінчу я історію України й півдня Росії і напишу всесвітню історію. А скільки зберу там легенд, повір'їв, пісень! Якими цікавими можна зробити університетські записки, скільки можна умістити в них подробиць, цілком нових про сам край!» І хоча цим сподіванням не судилося втілитися в життя і Київ не отримав Гоголя–історика, однак високо цінував творчість Гоголя–письменника. Він був праправнуком полковника козацького війська часів Богдана Хмельницького Остапа Гоголя, якого пізніше звеличив до легендарної постаті й оспівав в образі Тараса Бульби.
Вперше Микола Васильович познайомився з Києвом в 1827 році, коли був ще ліцеїстом, а в липні 1835 року майже тиждень гостював у М.Максимовича. Незалежно від пори року, якою опинявся в нашому місті, він відвідував свої найулюбленіші куточки: блукав алеями Царського саду та монастирськими стежками Лаври, заходив на Володимирську гірку…Тому й герої багатьох його творів живуть у старовинному, овіяному легендами місті на березі Славути.
Завідуюча бібліотекою ім.М.Костомарова Л.І.Пескіна запропонувала до уваги відвідувачів перегляд книжкової виставки «Подорож до Гогольграду». Зустріч закінчилася імультимедійною презентацією про просвітницьку діяльність книгарні «Є», що розташована в Шевченківському районі столиці.

Нові надходження
Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і Смертельні Реліквії

Гаррі Поттер і Смертельні Реліквії / Дж. К. Ролінґ. - Київ : «Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2007 – 576 с.

Кріс Андерсон. Успішні виступи на TED. Рецепти найкращих спікерів

Успішні виступи на TED. Рецепти найкращих спікерів / Кріс Андерсон ; пер. з англ.. О. Асташова. – 2-ге вид. – Київ : Наш формат, 2017. – 256 с.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і келих вогню

Гаррі Поттер і келих вогню / Дж. К. Ролінґ. - Київ : «Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2003 – 672 с.

Тетяна Крижанівська. Життя після літа

Життя після літа : роман / Т. І. Крижанівська. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 128 с.

Володимир Базилевський. Лук і Ліра

Лук і Ліра : поезії / В. О. Базилевський. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 256 с.

Горобець О. Постаті з вирію

Постаті з вирію : повісті, нариси / О. О. Горобець. - Київ : "Видавництво "Фенікс", 2016.-176 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua