Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
2020201920182017201620152014201320122011201020092008
В моєму чудовому,  древньому обітованому Києві: Гоголь і Київ

17.03.2009

В моєму чудовому, древньому обітованому Києві: Гоголь і Київ

Зокрема Київ займав особливе місце в житті цієї містичної, артистичної і напрочуд талановитої людини: «Туди! Туди! До Києва! Там, або навколо нього, звершалися діяння віковічності нашої… Багато можна буде зробити добра».
Про відомі і маловідомі київські адреси Миколи Гоголя розповідав педагогам загальноосвітніх шкіл відомий історик, знавець київської старовини Михайло Кальницький. Зустріч з ним пройшла 16 березня 2009 року в бібліотеці ім. М.Костомарова.
Гоголь мріяв назавжди оселитись в нашому чудовому романтичному місті і навіть сподівався очолити кафедру історії в Київському університеті св. Володимира: «Я захоплююся заздалегідь, коли уявляю, як закиплять труди мої в Києві. Там скінчу я історію України й півдня Росії і напишу всесвітню історію. А скільки зберу там легенд, повір'їв, пісень! Якими цікавими можна зробити університетські записки, скільки можна умістити в них подробиць, цілком нових про сам край!» І хоча цим сподіванням не судилося втілитися в життя і Київ не отримав Гоголя–історика, однак високо цінував творчість Гоголя–письменника. Він був праправнуком полковника козацького війська часів Богдана Хмельницького Остапа Гоголя, якого пізніше звеличив до легендарної постаті й оспівав в образі Тараса Бульби.
Вперше Микола Васильович познайомився з Києвом в 1827 році, коли був ще ліцеїстом, а в липні 1835 року майже тиждень гостював у М.Максимовича. Незалежно від пори року, якою опинявся в нашому місті, він відвідував свої найулюбленіші куточки: блукав алеями Царського саду та монастирськими стежками Лаври, заходив на Володимирську гірку…Тому й герої багатьох його творів живуть у старовинному, овіяному легендами місті на березі Славути.
Завідуюча бібліотекою ім.М.Костомарова Л.І.Пескіна запропонувала до уваги відвідувачів перегляд книжкової виставки «Подорож до Гогольграду». Зустріч закінчилася імультимедійною презентацією про просвітницьку діяльність книгарні «Є», що розташована в Шевченківському районі столиці.

Нові надходження
Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і Орден Фенікса

Гаррі Поттер і Орден Фенікса / Дж. К. Ролінґ. - Київ : «Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2004 – 815 с.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і келих вогню

Гаррі Поттер і келих вогню / Дж. К. Ролінґ. - Київ : «Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2003 – 672 с.

Василь Деревінський. В'ячеслав Чорновіл: дух, що тіло рве до бою

В'ячеслав Чорновіл: дух, що тіло рве до бою / Василь Деревінський. – Харків: Віват, 2017. – 496 с.

Нарис історії культури України. 2-ге вид., доп. / Мирослав Попович. – Київ: Видавничий дім «АртЕк», 2018. – 730 с.

Олег Гончаренко. В чеканні нової трави. Апокрифи дійсності

В чеканні нової трави. (Апокрифи дійсності) : збірка поезії / О. М. Гончаренко. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 208 с.

Слова, що лунають крізь час. Найважливіші в історії людства промови,які змінили наш світ

Слова, що лунають крізь час. Найважливіші в історії людства промови,які змінили наш світ / Террі Ґолвей ; пер. з англ. О. Гамурарь. - Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. - 480 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua