Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Новини
20182017201620152014201320122011201020092008
«Шолом-Алейхем і Київ» - краєзнавчий вечір

17.02.2009

«Шолом-Алейхем і Київ» - краєзнавчий вечір

13 лютого в бібліотеці ім..М.Костомарова в рамках заходів до 150-річчя від дня народження письменника пройшов краєзнавчий вечір. Михайло Кальницький – один з найвідоміших дослідників київських адрес Шолом-Алейхема - провів присутніх шляхами героїв великого сина єврейського народу і української землі, що створив художню енциклопедію унікальних образів - характерів сучасників – земляків.
Справжнє ім’я Шолом-Алейхема – Шолом Нохумович Рабинович – всесвітньо відомий письменник – гуморист. Народився в1859 році в Переяславі Полтавської губернії (нині Переяслав-Хмельницький Київської обл..) Писав івритом і російською. Найвідоміші твори, як то «Тевьє-молочник», «Блуждающие звезды», «Кровавая шутка», «Крупный выигрыш» переведені десятками мов світу, і по сьогодні не зійшли зі сцен театрів. Нажаль сучасні київські нащадки поступово і планово знищують дивом вцілілі за роки двох воєн і тоталітарної влади місця перебування в Києві цієї видатної людини, навіть не зважаючи на те, що на деяких з цих будинків є меморіальні дошки «пам’ятник архітектури». У всякому разі будинок під №35 по Великій Васильківській вулиці, що побудовано в 1893 році за проектом Михайла Казанського в стилі «київський ренесанс» київською владою вирішено знести для того, щоб на його місті побудувати готель до «Евро 2012»…Можливо готель побудує більш відомий і талановитий архітектор і жити в ньому будуть більш відомі і талановиті люди…Можливо... Час розсудить. Але прагнучи кращого майбутнього важливо не втратити найнакраще минуле, бо то вже є культурне надбання, яке "людина розумна" не може знищувати. І як же дивитись у вічі тим сорока учням, що прийшли на вечір, і тим мільйонам, що не прийшли, але читали Шолом-Алейхема… Доречі, саме з №35 по Великій Васильківській вулиці в 1905 році Шолом-Алейхем писав обурливі листи Льву Толстому з приводу тогочасних київських погромів...

Нові надходження
Володимир Базилевський. Лук і Ліра

Лук і Ліра : поезії / В. О. Базилевський. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 256 с.

Марія Карп'юк. Дорога додому

Дорога додому : повість, оповідання / М. Карп'юк. - Київ : "Видавництво "Фенікс", 2016. - 176 с.

Олег Гончаренко. В чеканні нової трави. Апокрифи дійсності

В чеканні нової трави. (Апокрифи дійсності) : збірка поезії / О. М. Гончаренко. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 208 с.

Микола Ткач. Час любові і болю

Час любові і болю : поезія / М. М. Ткач. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 208 с.

Тетяна Крижанівська. Життя після літа

Життя після літа : роман / Т. І. Крижанівська. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 128 с.

Олена Рижко. Ще одна історія про…

Ще одна історія про... : роман / Рижко О. М. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 192 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua