Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
201920182017201620152014201320122011201020092008
Володимирська гірка

17.07.2008

"Як засіяла благодать Божа на горах Київських та як просвітила нас" - до 1020-річчя хрещення Русі-України (інформаційно-пізнавальна година)

Долаючи проблеми і труднощі у сфері релігійно-церковного життя, що дістались у спадок від минулого, Українська держава продовжує курс реального забезпечення свободи совісті - свободи вільного вибору релігії, світогляду, надання всім конфесіям рівних прав і можливостей.
В житті кожного народу постають події, які мають великий вплив на його розвиток. Такою подією для українців було хрещення. І до сьогодні існують різні погляди на історичні витоки цього акту: за традиційною точкою зору християнство прийшло на Русь з Візантії і новостворена церква із самого початку була під впливом Константинопольської патріархії. Однак існує і інший погляд: Русь прийняла нову релігію не на засадах вірноподданства, а на засадах самостійної рівності всім іншим, оскільки Русь часів Володимира була найбільшою з існуючих ранньофеодальних держав. Як би там не було, ми маємо усвідомлювати, що "Господь для охрещення слов'янського світу обрав центром місто Київ. Така була Воля Божа, щоб охрестились русичі-українці і засяяла на Київських кручах та Превелика Божа Благодать і було збудовано безліч прекрасних храмів Божих, в яких підносилась велична слава Творцю, як передбачав перший Апостол Андрій Первозваний, що подорожував берегами Борисфена (Дніпра) дві тисячі років тому".
У духовній культурі народу саме релігія створює багатющий фонд різних вартостей, що беруть участь у процесі становлення нації. Не без підстав митрополит Іларіон (Огієнко) зазначив, що "все визначне в українській культурі створене лише українською церквою. Навіть у тих культурних феноменах, у створенні яких православна церква не брала безпосередньої участі, є відбиток християнства".
Мета нашого заходу в тому, щоб на основі різноманітних інформаційних джерел кожен його учасник міг створити власний образ правди. Саме на це був націлений виступ К.І.Криворучко. До уваги відвідувачів представлено літературну виставку "Витоки християнства в Україні".

Нові надходження
Петро Селецький. Книга справджень

Книга справджень : вірші та поеми / П. І. Селецький. Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. 208 с.

Єва Нарубина. Я

Я : повість / Є. Нарубина . - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016.- 400 с.

Марія Карп'юк. Дорога додому

Дорога додому : повість, оповідання / М. Карп'юк. - Київ : "Видавництво "Фенікс", 2016. - 176 с.

Візантія : Крізь одинадцять століть її історії

Візантія : Крізь одинадцять століть її історії : нове вид. / Дмитро Степовик. - Київ: Дніпро, 2017. – 280 с.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і таємна кімната

Гаррі Поттер і таємна кімната / Дж. К. Ролінґ. - Київ : "Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2004, – 252 с.

Володимир Базилевський. Лук і Ліра

Лук і Ліра : поезії / В. О. Базилевський. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 256 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua