Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
201920182017201620152014201320122011201020092008
Краєзнавча екскурсія "Найромантичніша вулиця Києва - Ярославів Вал"

15.05.2008

Краєзнавча екскурсія "Найромантичніша вулиця Києва - Ярославів Вал"

Київ - одне з найкрасивіших міст Європи, його безмірна ціна полягає у численних пам'ятках від часів Київської Русі до наших днів.
Коли ввечері бродиш освітленим ліхтарями Ярославовим Валом розумієш, що прогулюєшся найромантичнішою вулицею міста: спочатку постає "замок лицаря", згодом "мавританське диво" - Будинок актора, потім помічаємо афішу театру "Сузір'я"...
Саме тому напередодні Дня рідного міста, ми вирішили провести активних читачів бібліотеки і кращих бібліотечних працівників цією вулицею, що пролягає від Володимирської вулиці до Львівської площі. Виникла вона в І половині ХІ століття, коли Київський князь Ярослав Мудрий велів оточити Верхнє місто земляним валом. Він і не підозрював, що колись на цьому місці буде вулиця, названа на його честь.
Забудовувався Ярославів Вал впродовж XVII-XVIII століть. Тут жили такі шановані в Києві медики як професор Феофіл Яновський, професор Василь Образцов та його зять відомий кардіолог Микола Стражеско.
А велика садиба під № 15 належала відомому вченому Івану Сікорському, в ній народився і жив Ігор Сікорський - всесвітньо відомий авіаконструктор.
Зупинились учасники екскурсії і біля будинку № 32, де влітку 1907 року перебувала Леся Українка, і біля будинку № 9, в якому пройшли гімназійні роки майбутнього письменника К.Паустовського. Не оминули і будинок № 25, споруджений в неоренесансних формах в 1898-99 рр., в ньому на початку ХІХ століття розміщувалась гімназія видавця журналів "Київська старовина" та "Україна" В.П.Науменка, її у 1915 році закінчив М.Рильський.
Заключним акордом на підступах до Львівської площі став будинок № 40, споруджений на кошти відомого магната-доброчинця Миколи Терещенка для Економічної школи. Нині у будинку міститься Київський Національний університет театру, кіно та телебачення ім. І.Карпенка-Карого.
Ось і закінчилась наша подорож вулицею, що здається величезним музеєм на кілька кварталів, експонатами в якому є архітектурні деталі будинків. Ми перегорнули ще одну надзвичайно цікаву сторінку історії нашого міста і готові до нових зустрічей.

Нові надходження
Століття змін. Яке століття бачило найбільше змін і чому це важливо для нас

Століття змін. Яке століття бачило найбільше змін і чому це важливо для нас / Іен Мортімер / пер. з англ. Я. Машико. - Харків: Вид-во "Ранок" : Фабула, 2018. - 448 с.

Думати, як Леонардо да Вінчі

Думати, як Леонардо да Вінчі / Даніел Сміт ; пер. з англ. А. Мішти. – Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 224 с.

Галина Скляренко. Українські художники: з відлиги до незалежності. Книга перша

Українські художники: з відлиги до незалежності. У 2-х книгах. Книга перша. / Галина Скляренко. – Київ: ArtHuss, 2018. – 288 с.

Володимир Базилевський. Лук і Ліра

Лук і Ліра : поезії / В. О. Базилевський. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 256 с.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і в'язень Азкабану

Гаррі Поттер і в'язень Азкабану / Дж. К. Ролінґ. - Київ : «Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2002 – 383 с.

Олена Карпенко. Підручник янгола

Підручник янгола : роман / О. О. Карпенко. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 256 с. : іл.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua