Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
2020201920182017201620152014201320122011201020092008
«Вікіпедія: що ми знаємо про неї»

20.01.2020

«Вікіпедія: що ми знаємо про неї»

День народження подобається багатьом. Але, дню народження, який відбудеться у січні, порадіти може кожен. У 2020-му році всесвітній онлайн-енциклопедії «Вікіпедія» виповнюється – 19 років, а її україномовній версії – 16. Тому, наша зустріч з ліцеїстами «Кадетського корпусу», присвячена саме україномовному розділу Вікіпедії, яка на сьогодні за кількістю статей перебуває вже на 11-му місці серед європейських вікіпедій та на 3-му місці серед вікіпедій слов’янськими мовами.
Сьогодні неможливо уявити світ без Інтернету, Вікіпедії. Вони торкаються більшості сфер нашого життя: реферати, презентації, дипломна робота – майже все, чого ми не знаємо, можна знайти у Вікіпедії. За обсягом відомостей і тематикою Вікіпедію вважають найповнішою енциклопедією, яку коли-небудь створювали за всю історію людства. Але, за своєю суттю, Вікіпедія – це третинне джерело інформації після первинного джерела – історичного документа, та вторинне джерело – статті та монографії.
Тому, довіряти потрібно перевіреним та надійним матеріалам. Попри те, що інтернет зайняв гідне місце в нашому житті, технічні засоби зв’язку часто дають збій, інформація зникає. Натомість, друковані матеріали, книги залишаються і будуть існувати століття. Тому, книга – це незамінний та надійний помічник у сучасному світі. І слухачі це довели: під час нашого заходу ними були розібрані книги з різною тематикою, які ми їм принесли для ознайомлення. Це вражає!
Отримавши цікаву та корисну інформацію про створення та розвиток української версії Вікі, ліцеїсти взяли активну участь в обговоренні перспектив розгалуження і поліпшення якості статей, а також проявили зацікавленість пропозиції взяти участь у «редагуванні» сторінок Вікіпедії. Для цього ми виготовили логотип всесвітньої інтернет-енциклопедії з шоколаду та у середину цієї кульки поклали роздруковані тексти на різноманітні теми. «Вікі-тренажер» не всім нашим знавцям підкорився, але викликав позитивні емоції та змотивував, щоб «підтягнути» деякі питання, а це гарна нагода завітати до бібліотеки.
Завершуючи візит до ліцеїстів ми сподіваємось, що серед наших юних друзів знайдеться майбутній редактор або навіть автор нашої ще молодої, але вже такої великої української Вікіпедії!

https://biblio-nivki.blogspot.com/2020/01/Vikipediya-shho-my-znayemo-pro-neyi.html#more

Нові надходження
Астрід Ліндґрен. Мадікен

Мадікен / Астрід Ліндґрен. - Київ : «Видавництво «Рідна мова», 2018 – 184 с.

Думати, як Стів Джобс

Думати, як Стів Джобс / Даніел Сміт ; пер. з англ. О. Чупи. – Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 208 с.

Нарис історії культури України. 2-ге вид., доп. / Мирослав Попович. – Київ: Видавничий дім «АртЕк», 2018. – 730 с.

Святослав Липовецький. Бандерівці: 200 історій з ХХ століття

Бандерівці: 200 історій з ХХ століття / Святослав Липовецький. – Львів : ЛА «Піраміда», 2017. – 564 с.

Лідія Новикова. Виноградна гойдалка

Виноградна гойдалка : поезія для дітей / Л. В. Новикова; упоряд. Новіков А. В. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. -80 с, іл.

Володимир Кобзар. Хроніка буднів

Хроніка буднів: новели, повість / В. Ф. Кобзар. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 160 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua