Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
2020201920182017201620152014201320122011201020092008
ПОДОРОЖ-ГРА «НОВОРІЧНА КРУГОВЕРТЬ»

06.01.2020

ПОДОРОЖ-ГРА «НОВОРІЧНА КРУГОВЕРТЬ»

Новий рік – найулюбленіше та найчарівніше свято для дітей. Бо настає для них казковий час: звичайна лісова ялинка стає центром святкового дійства, де малеча зранку на Новий рік знаходить бажані подарунки, а яскраві феєрверки створюють гарний настрій. Такий чудовий настрій панував у вихованців дитячого садочка №467, куди і завітали працівники бібліотеки ім. М. Костомарова.
Свято Новий рік – це гарна нагода познайомитися з культурою та традиціями інших країн, а ще дізнатися, коли та як проходить святкування Нового року на інших континентах. А у цьому завжди допоможуть вірні друзі – книги, енциклопедії та глобус.
Перша країна – це чарівна Італія. «Ой, а у цієї країни привабливий вигляд на глобусі! Схожа вона на чобіток, який загубив кіт з казки» – весело гомоніла малеча. Святкують Новий рік італійці у той самий день, що і ми, українці. Діти отримують подарунки, але не від діда Мороза, а Баббо Натале. У новорічну ніч усі італійці одягають щось червоне, навіть поліцейським дозволяють одягати червоні шкарпетки.
Наступна країна Данія. Не зважаючи на те, що в цій країни зима набагато суворіша за нашу, подарунків і свят у малечі від цього не менше. Подарунки дітям відразу дарують два Діда Мороза – Юленіссе та Юлеманден.
Далі глобус запросив дітей до Китаю, але Новий рік у цій країні відзначають в період між 21 січня і 21 лютого (за своїм східним календарем) і це свято називається – Святом Весни. Урочистості тривають 15 днів і закінчується вони Святом ліхтарів. А ось в Індії Новий рік називається Дівалі, або Фестиваль Вогнів. Проходить він у кінці жовтня або на почату листопада. У цей день прийнято дарувати цікаві подарунки.
Після крижаної зими дітки з бібліотекарями потрапили у спекотне літо, під палаюче сонце на інший континент. Це Мексика. Традиції та звичаї святкування істотно відрізняються від поширених у світі. Замість ялинки – піньята, своєрідна паперова лялька, всередині якої розміщуються різноманітні подарунки. Та щоб їх отримати, треба з заплющеними очима розбити цю ляльку. Це улюблена розвага мексиканських дітей.
Помандрувавши по світу, малеча повернулась до своєї рідної домівки, до України: згадали свої традиції та взяли участь у вікторині. І теж вирішили зробити цікаві подарунки для своєї родини та друзів. Майстер-клас «Подаруночок-пакуночок» мав на меті зробити незвичну прикрасу для ялинки, у яку можна покласти цукерки, горішки та подарунки.
Про традиції святкування Нового року в різних країнах можна розповідати довго. Але, де б не зустрічали люди Новий рік, всі вони пов’язують із цим святом світлі надії, щасливі зміни. Ось чому це свято залишається улюбленим, очікуваним, чарівним для всіх жителів різних країн світу!

https://biblio-nivki.blogspot.com/2020/01/Novorichna-krugovert.html

Нові надходження
Володимир Кобзар. Хроніка буднів

Хроніка буднів: новели, повість / В. Ф. Кобзар. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 160 с.

Ігор Сікорський. Від Києва до Коннектикута, від Неба до Небес

Ігор Сікорський. Від Києва до Коннектикута, від Неба до Небес / за ред. І. В. Шпака. – Київ: ВД "Адеф-Україна", 2014. – 256 с.

Микола Ткач. Час любові і болю

Час любові і болю : поезія / М. М. Ткач. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 208 с.

Кріс Андерсон. Успішні виступи на TED. Рецепти найкращих спікерів

Успішні виступи на TED. Рецепти найкращих спікерів / Кріс Андерсон ; пер. з англ.. О. Асташова. – 2-ге вид. – Київ : Наш формат, 2017. – 256 с.

Світовий порядок. Роздуми про характер націй в історичному контексті

Світовий порядок. Роздуми про характер націй в історичному контексті / пер. з англ. Надія Коваль. - Київ: Наш формат, 2017. - 320 с.

Кен Робінсон. Освіта проти таланту. Сила творчості

Освіта проти таланту. Сила творчості / Кен Робінсон ; пер. з англ. Г. Лелів. – Львів: Літопис, 2017. – 256 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua